Marcel Hruboš: Perfektné vystúpenie v Starom Měste

Richard Karnok

Počas uplynulého víkendu sa na okruhu v Starom Měste uskutočnili prvé tohtoročné preteky na prírodnej trati. Na Slováckom okruhu sa vo výbornom svetle predstavil slovenský pretekár Marcel Hruboš, ktorý skončil na treťom mieste v triede 125 SP.

Marcel Hruboš:

Do Starého Města som pricestoval v piatok podvečer. Samozrejme, ako vždy všetky obstojné miesta na rozloženie depa boli obsadené. Trošku ma znepokojoval silný vietor, ktorý fúkal a predpoveď ho hlásila aj na celý víkend. Po vybavení všetkých prebierok som si v pokoji mohol sadnúť a pripravovať sa na sobotnú kvalifikáciu.

V sobotu ráno som nastavil motorku presne na okruh a vyrazil do prvej kvalifikácie s cieľom prehliadnuť si trať a začať hneď naplno. Po prvej kvalifikácii ma milo prekvapil prvý čas, motorka fungovala veľmi pekne a nastavenie ako motora tak aj podvozku bolo perfektné.
Do druhej kvalifikácie som mal cieľ ešte o niečo zrýchliť a udržať si čo najlepšie miesto na štartovom rošte. To sa mi podarilo a do pretekov to znamenalo štart z 3. miesta, čo bol doposiaľ môj najlepší úspech na tejto trati.

V nedeľu ráno som vedel, že je veľmi veľká šanca na pekné umiestnenie, preto sme všetko nastavili najlepšie ako sme vedeli. Štart som nemal najhorší, ale ani najlepší aký viem predviesť, prvé kolo som prešiel cieľom na 4. mieste a ostatným jazdcom sme postupne uchádzali. Celé preteky som bojoval z Ivom Doležalom o 2. miesto a pripravoval som si to na posledné kolo, bohužiaľ tam kde som to potreboval boli žlté vlajky, tak z predbiehania nebolo nič a nakoniec z toho bolo krásne 3. miesto v cieli a najlepší úspech aký som tu mohol zatiaľ dosiahnuť.

Celkovo víkend hodnotím na výbornú, ďalej nás čakajú budúci týždeň preteky v Hořiciach, kde by som chcel opäť bojovať o prvú 5 jazdcov.

Poďakovanie patrí samozrejme rodine, mamine, bratovi, všetkým ktorí podporujú a prišli aj podporiť na preteky, priateľke Dominike, bratom Ivanovi a Jozefovi Husárovcom, Milanovi Kolárovi, Firme Fortaco s.r.o. Holíč.

Tlačová správa Marcela Hruboša
Foto: Karel Šoukal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *