Marcel Hruboš na hořickom pódiu

Výborný výsledok dosiahol na víkendovom podujatí 300 zatáček Gustava Havla v Hořiciach slovenský pretekár Marcel Hruboš. V triede 125 Sport Production vybojoval tretie miesto, ktoré bolo zároveň prvým pódiovým umiestnením slovenského pretekára v Hořiciach v tejto triede, ktorá je na tomto slávnom podujatí vypisovaná od roku 1994.

Marcel Hruboš:

Do Hořic sme dorazili tentoraz už vo štvrtok, aby sme si zabezpečili lepšie miesto v depe, a to sa vyplatilo. V piatok prebehlo vyhlasovanie sezóny 2020 v Múzeu CRR, kde som si bol po pohár za 2. miesto v celkovom hodnotení za rok 2020 a potom už som sa mohol plne sústrediť na sobotňajšie kvalifikácie.

V prvej kvalifikácii som vyjazdil 4. miesto, s ktorým som bol veľmi spokojný. Do druhej som trocha zmenil nastavenie motorky, no to sa neukázalo ako správne. Síce som vylepšil čas, ale všetko ostalo ako po prvej, takže na štart som sa postavil zo 4. miesta.

Nedeľa, preteky. Štart som mal perfektný a keby sa dalo natlačiť do prvých zákrut bol by som aj na druhom mieste. Prakticky od prvého kola sme štvorica jazdcov začali uchádzať ostatným. Podarilo sa nám s Michalom Veckom odpútať Markovi Zimovi a v každom kole sme si to nedarovali a bojovali o 2. miesto a doťahovali Lukáša Fikkera na prvom mieste. Aj by sa nám to podarilo, ale chýbalo nám v pretekoch ešte kolo navyše. Nevadí, nakoniec z toho bolo pre mňa v cieli fantastické 3. miesto na tejto nádhernej trati a veľká spokojnosť s celým víkendom. Ale teraz už je motocykel v plnej príprave na preteky na Trenčianske letisko o dva týždne.