LOTTE Europe Racing Team v Kopčanoch

Richard Karnok

V polovici júna sa konali preteky v Kopčanoch, kde tím LOTTE Europe Racing nemohol chýbať. Edo Werner s náskokom vyhral, Andrej Dobrocký má body za trináste miesto a Filip kvôli technickým problémom nepretekal. Prečítajte si ich vyjadrenia po pretekoch.

Edo: V domácich Kopčanoch som sa snažil už v kvalifikácii zajazdiť čo najlepšie umiestnenie, pretože na tejto trati je predbiehanie náročné. V prvej kvalifikácií som zajazdil druhý čas v druhej som vyhral s náskokom 0.9 sekundy na druhého. Zrýchlil som najmä v pomalých zákrutách, kde som si trošku aj „ zadriftoval“. Nedeľný štart sa mi veľmi nevydaril a dostal sa predo mňa Marek Zima. V druhom kole som ho predbehol, ale zase mi to vrátil. Takto sme predbehli ešte asi dvakrát ale od 3 kola som sa dostal zase pred neho a začal som zrýchľovať. Postupne som si urobil aj mierny náskok asi 5 sekúnd. V poslednom kole som dobehol jazdcov pomalších o kolo a snažil som sa ich čo najrýchlejšie predbehnúť, no zdržal som sa a dokonca som vyšiel mimo trať. Našťastie náskok bol dosť veľký a podarilo sa mi v pohode dôjsť do cieľa na prvom mieste.
Pôvodne som mal štartovať aj v triede 125GP, do ktorej som sa prihlásil. Žiaľ, aj keď som sa na formálnej prebierke spýtal, či môžem štartovať s jednou motorkou v dvoch triedach, bol som v sobotu večer z tejto triedy diskvalifikovaný pre pravidlo, že s jednou motorkou sa môže štartovať len v jednej triede. Veľmi ma sklamalo najmä správanie športových komisárov, ktorí urobili chybu, že mi do tejto triedy motorku bez problémov prebrali a dokonca ma za túto ich chybu potrestali. Aj keď som si nevšimol jedno pravidlo, malo by byť rozhodnutie najmä na nich, ak sa navyše pri preberaní spýtam či je to možné a nie vyhovárať sa na to, že pri formálnej prebierke neboli prítomní dostatočne kvalifikovaní ľudia.
Na záver sa chcem poďakovať p. Harantovi majiteľovi tímu Lotte Europe racing team, p. Roubíčkovi a firme Advanpure, p. Švecovi a firme Reštaurácia Čarodej, p. Havalovi a firme Akumulátorovňa Igor Havala, všetkým ďalším v tíme a najmä fanúšikom, ktorí ma prišli podporiť.

Andy: Na preteky v Kopčanoch som sa tešil, keďže išlo o prírodný okruh a už dlhšie som na žiadnom nepretekal. Mal som trochu obavy z počasia a taktiež aj z motocykla, keďže na posledných pretekoch v Pannoniaringu nefungoval 100%, a tak aj prvý tréning bol o zabiehaní motorky a skúšanie či už je všetko ok. Nanešťastie nestihol prísť opravený valec a tak som odjazdil tento víkend so starším. Prvý tréning bol o zoznamovaní sa s traťou, a taktiež vyskúšaní motorky. Druhý tréning už bol lepší, avšak stále som nemal takú istotu ako na okruhu. Do nedeľných pretekov som sa tešil aj napriek nie dobrému postaveniu na štarte. Avšak motorka už fungovala dobre v rámci možností a aj štart sa mi podaril, takže preteky začali veľmi dobre. Celý čas som sa držal za Petrom Čadekom a snažil som sa dotiahnuť a predbehnúť ho. Asi 3 kolá do konca som to skúsil za cieľovkou pred retardérom, ale bol som dlhý, a tak som vyšiel z trate, čo ma stálo pozície a aj veľa času. Nakoniec sa mi ešte podarilo získať 2-3 miesta späť, ale to bolo maximum.
Víkend hodnotím skôr pozitívne aj napriek pre mňa nie uspokojivým výsledkom. Osobné maximum som si zlepšil na tejto trati o 5 sekúnd a zistili sme chyby na motorke, ktoré môžeme odstrániť do ďalších pretekov, ktoré sa pôjdu na Piešťanskom letisku. Dúfam, že tam dosiahnem oveľa lepšie umiestnenie a výsledky. Za možnosť štartovať na tomto podujatí ďakujem aj sponzorom: LOTTE SK, Autosave, Onlyduly, Banner SK, Cebra-Boweden. Za mediálnu podporu ďakujem Richardovi Karnokovi. Ďakujem rodine a priateľom za podporu a povzbudenie. Taktiež ďakujem za prípravu motorky Filipovi a Ľubošovi. Zároveň chcem pogratulovať Edovi Wernerovi k víťazstvu na tomto okruhu. Jeho jazda nemala chybu.
Už sa teším na ďalšie preteky v Piešťanoch v dňoch 7.-9.7., kde dúfam bude pekné počasie, mnoho pretekárov a plno pekných súbojov na trati.

Filip: Na preteky do Kopčian som premýšľal či ísť alebo nie, lebo sme mali málo času dať motorku do poriadku po pretekoch v Maďarsku kde som mal nepríjemný pád a potrebné súčiastky nestihli prísť včas. Rozhodnutie nakoniec bolo zúčastniť sa s technikou akú máme. Bohužiaľ po dvoch sobotných tréningoch bol výsledok zlý a po tímovej porade som sa rozhodol preteky vynechať. Napriek tomu ďakujem za podporu všetkým mojím partnerom a teamu a teším sa na ďalšie pretekoch kde to už určite bude na 100%.

Tlačová správa LOTTE Europe Racing Teamu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *