Laki Sloboda na Manx GP: 20. miesto v cieli Junior MGP

Slovenský pretekár Miroslav Sloboda má za sebou prvé preteky tohtoročnej Manx GP. Po výbornom výkone skončil v cieli pretekov Junior MGP dvadsiate miesto. Do cieľa dorazilo 59 súťažiacich. Už v predchádzajúcom tréningu na dve kolá zlepšil svoj najlepší čas na okruhu, keď dosiahol časy 19:40 a 19:41 min. V stredu na neho v pretekoch čakali štyri kolá, teda 242 kilometrov, predelených jedným tankovaním.

Miro Laki Sloboda:

Včera v tréningu som dal začiatok kola úplne že na „kref“. Ale to sa mi hneď aj vypomstilo, jasné, že rozbehnutý som bol dobre, ale v mountain som chytil pomalšieho jazdca, čo som sa s ním dlho trápil. Druhé kolo som už nevládal, ale veľa úsekov som mal aj tak rýchlych. Keby som to spojil, bol by z toho čas pod 19:30. Ale to je len keby… Zastavil som po tréningu a mal som kŕče v predlaktiach. Cieľ do pretekov bol jasný. Rozložiť sily na celé štyri kolá. Vedel som, že keď začnem hneď od začiatku blázniť, tak nevydržím celé preteky a keď si unavený a v tých rýchlostiach a skokoch presadzovať motorku zo strany na stranu je v takej únave až nebezpečné.

Predo mnou štartoval Francesco a vedel som, že je rýchlejší a že nebudem musieť riešiť pomalšieho jazdca. Priebežne som bol aj na dvanástom mieste, čo som síce nevedel, ale po pretekoch mi to ukazovali. Myslel som ale hlavne na to prísť bezpečne a čo najlepšie do cieľa. Vďaka tomu som to aj zvládol a učil som sa ďalej trať. Však vieme, že v piatok ideme ďalšie preteky a kondička nie je stopercentná, ako by som si predstavoval. Som síce celý boľavý, ale zajtra to zregenerujem a v Senioroch si to vynahradím. Aj keď výsledok je dobrý, spokojnejší budem s lepším  😉

Uložím si v hlave dnešné skúsenosti a v piatok to zužitkujem. Dúfam 😀   Veľká vďaka tímu, Byšovi, Dušanovi a Alexovi, ako zvládli pitsopy. A samozrejme všetkým partnerom a kamarátom, rodine a manželke, moje tety a mamina s otcom. Pavel HagaStolba, Pavel Sovicka, Matys Vlach, Dušan Makovec a Miloš Makovec, El Černoch, Milan Murgaš, Leho, Mz racing team, Tomáš Bata, Richard Karnok, Michal Zajc, klub Hamc BA a NZ, Tunder riders, Martin Kuzma, Bystrík Polák, Garmin, Ipone sk, Sempron, Stavizol, Peter Zelenay, Incargo, Miškovi a Alenke, Microform, Moto-pneu.eu, Styx, Blue Label, Horiace Ovce, RST, Rasťovi laser LIVE, Anténa rock, Harley caffe Sekule, Pepemu, Juraj Ďuriš, DART, Motosport agency, motoride.sk, moto-cup.sk…