Jarná cena Brna sa blíži

Richard Karnok

Už čoskoro, 12.-14. apríla 2019, sa na Masarykovom okruhu v Brne uskutoční už tradičné zahájenie sezóny Jarnou cenou Brna, ktorú organizuje královodvorský Roadracingclub. Preteky budú aj tentoraz prvým podujatím Majstrovstiev a preboru ČR na prírodných okruhoch pod patronátom Českomoravskej asociácie motocyklového športu.

Aj tento rok sa na mieste predstavia pretekári v tradičných triedach, teda Klasik od 175 až do 750 cm³, súčasné motocykle v triedach 125SP, 125 GP, Moto3, 250 SP, Stock 300, Supermono, 400 SSP, Twin, do 600 a nad 600 cm³ a ani tento rok nebude chýbať kategória sajdkár v rámci International Sidecar Trophy.
Slovenskí fanúšikovia, ktorí sa vyberú na Masarykov okruh, sa môžu tešiť aj na vystúpenie slovenských pretekárov, ktorí v Brne neraz bojujú o popredné priečky.
V sobotu sa na mieste stretnú aj legendy československej pretekárskej histórie, na ktoré sa môžu tešiť nielen pamätníci, ale aj fanúšikovia motocyklovej minulosti.

Propozície

Všetky najdôležitejšie informácie k Jarnej cene nájdete v propozíciách podujatia, ktoré si môžete pozrieť po kliknutí sem… 

Informácie pre divákov

Počas celého víkendu majú diváci vstup na tribúny C, T3 a T5 vrátane parkovania zdarma. V piatok sa dostanú zdarma aj do paddocku, v sobotu a nedeľu bude vstup do paddocku spoplatnený sumou 150 Kč na deň. Deti do 14 rokov, seniori narodení 1951 a starší a ZŤP majú vstup do paddocku po celý víkend zdarma.
Pokiaľ sa na Masarykov okruh vyberiete MHD, môžete využiť linku č. 402, ktorej cestovný poriadok stiahnete kliknutím sem… 

Časový harmonogram

Časový harmonogram Jarnej ceny môžete stiahnuť kliknutím sem… 

Štartová listina

O tom, že Jarná cena aj tento rok prilákala množstvo skvelých pretekárov, ktorých výkony by ste si rozhodne nemali nechať ujsť, svedčí aj priebežne aktualizovaná štartová listina, ktorú zobrazíte kliknutím sem…  Na mieste sa predstaví viac ako 200 pretekárov plus posádky sajdkár (štartovú listinu sajdkár zobrazíte kliknutím sem…).

Ďalšie preteky seriálu budú dvakrát na Slovensku

Ďalšie podujatie seriálu Majstrovstiev a preboru ČR na prírodných okruhoch pod patronátom CAMS sa uskutoční 1. a 2. júna v slovenských Kopčanoch. Tretie podujatie sa malo uskutočniť na začiatku júla v Piešťanoch, nedávno však tamojší organizátori podujatie odvolali, no body do seriálu sa nakoniec budú do tohto seriálu pripisovať z medzinárodných motocyklových pretekov v Trenčíne, ktoré sa uskutočnia 14.-16. júna na miestnom letisku. To v minulosti hostilo nielen majstrovstvá Českej a Slovenskej republiky, ale aj medzinárodný šampionát Alpe Adria. V Trenčíne sa v rokoch 2007-2009 konali aj medzi pretekármi populárne podujatia Race for fun, a tak verme, že rovnako úspešné preteky uvidíme v Trenčíne aj tento rok, keďže sú zaradené aj do medzinárodného šampionátu Alpe Adria a M SR v triede 125 SP a kategórie oldtimerov. Informácie k pretekom v Trenčíne začneme na portáli Moto-cup.sk zverejňovať už čoskoro.
Záverečné podujatie Majstrovstiev a preboru ČR na prírodných okruhoch pod patronátom CAMS sa uskutoční 31. 8. – 2. 9. v Dymokuroch.

Text: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *