Famózne Kopčany v podaní Marcela Hruboša

Richard Karnok

Vynikajúcim výkonom sa na pretekoch v Kopčanoch prezentoval slovenský pretekár Marcel Hruboš.

Po víťazstve v kvalifikácii bojoval o prvenstvo aj v samotných pretekoch, v ktorých skončil po krásnych súbojoch s minimálnou stratou druhý, pričom zajazdil aj najrýchlejšie kolo pretekov. Potvrdil tak výbornú tohtoročnú formu, ktorú bude chcieť zužitkovať už v polovica júna na Těrlickom okruhu.

Marcel Hruboš:
Do Kopčian sme ako každý rok išli pripraviť depo už vo štvrtok, nakoľko som tam chcel mať dobré miesto a navyše to mám 10 minút od domu.
V piatok som urobil všetky potrebné formality a technickú prebierku a pripravil si motorku presne podľa nastavenia na tento okruh.
V sobotu ma čakali dva tréningy a išiel som do toho ako sa povie hneď od začiatku, pretože som si chcel zabezpečiť čo najlepšie umiestnenie na štartovom rošte, no trošku ma zbrzdila technická porucha motocykla. Nebolo to nič vážne, ale bolo poznať že motorka nemá patričný výkon. Všetko sa hneď vyriešilo a do druhého tréningu som začal odznovu. Nastavenie motora a podvozku bolo správne a ja som si mohol v pokoji a s radosťou s dobrým tempom zájsť čas 1:45,320 čo znamenalo pole position do nedeľných pretekov.
V nedeľu som sa sústredil od rána najmä na svoj výkon a s motorkou už sme nerobili nič a všetko sme nechali tak ako v druhom tréningu zo soboty. Štart z prvého miesta som mal celkom obstojný a do prvej zákruty som išiel na druhom mieste. Myslím si, že počas celých pretekov sa bolo na čo pozerať, pretože neustále sme miešali poradie na prvých troch miestach a určite boli všetci diváci v napätí, kto bude každé kolo prechádzať cieľom na prvom mieste. Výborne som si to užil a nakoniec z toho bolo druhé miesto za Edom Wernerom so stratou iba 0,06 sekundy. Zaujímavé bolo že keď sme prechádzali cieľom posledného kola, tak sme pri obiehaní jazdca o kolo späť prehliadli šachovnicovú vlajku ktorú nám prekryl a pokračovali sme v pretekoch ďalej. Veľmi ma potešilo, že som zašiel aj najrýchlejší čas celkovo a to 1:42,960.
Celkovo hodnotím víkend na výbornú, perfektné preteky, perfektná atmosféra, ľudia okolo trate a všetci, ktorí mi prišli fandiť boli úžasní.
Moje poďakovanie patrí všetkým fanúšikom, rodine za veľkú podporu, priateľke Dominike, Milanovi Kolárovi, bratom Husárovcom, všetkým, ktorí tam so mnou boli a prišli podporiť, spoločnosti Fortaco s.r.o. Holíč, Skand Skalica, Firme Linde.
Ďalej nám preteky pokračujú na Těrlickom okruhu, kde sa určite budem snažiť potvrdiť tohtoročnú formu a získať čo najviac bodov.

Tlačová správa Marcela Hruboša

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *