Emotívne víťazstvo Borisa Korčáka v Kopčanoch

Richard Karnok 1

Počas víkendových pretekov v Kopčanoch sa do listín víťazov zapísalo aj meno Korčák. V Kopčanoch to ale nebolo prvýkrát v histórii, veď nezabudnuteľná osobnosť našej motocyklovej minulosti, Ernest Korčák z Kopčian, tu víťazil či už v triede 125 alebo 350 cm³. Zhoda mien so súčasným víťazom triedy Klasik 350, Borisom Korčákom, však nie je náhodná. Boris je totiž Ernestovým vnukom a lásku k motocyklovým pretekom získal práve vďaka svojmu starému otcovi.

Boris Korčák

Boris vo svojej triede zvíťazil už v sobotňajšej kvalifikácii a ovládol aj samotné preteky, kde nadelil druhému v cieli viac ako 15 sekúnd. Nejednému pamätníkovi motocyklovej histórie v tej chvíli nechýbali v očiach slzy dojatia. Ernest Korčák zvíťazil v Kopčanoch na 350-ke v roku 1972…

Okrem toho sa Boris predstavil aj v triede 250 SP, v ktorej sa stal vlani vicemajstrom Českej republiky. V Kopčanoch však doplatil na problém so svojím motocyklom a preteky nedokončil.

Ernest Korčák

„Víťazstvo venujem môjmu dedovi Ernestovi, v čestnom kole som naňho myslel a tiekli mi slzy šťastia, bol to krásny pocit,“ vraví Boris Korčák. „Preteky som si veľmi užil. Celý čas som cítil, ako mi všetci fandia a tlačia ma k ešte lepšiemu výkonu. Bol to skvelý víkend, neopísateľný zážitok, motivujúce preteky som ešte som ešte nešiel. Motorka fungovala bez problémov. Ďakujem všetkým tým mnohým ľuďom, ktorí mi fandili, ale hlavne majiteľovi tímu Valachia za požičanie motorky, bez ktorej by sa to ťažko podarilo. Takisto ďakujem pánovi Milanovi Kolárovi, ktorý mi chodí do dielne pomáhať pripravovať motorky na preteky a na podujatiach sa o mňa dobre stará. Vďačný som celému tímu za skvelú atmosféru na každých pretekoch a hlavne mojej manželke a deťom, že to so mnou všetko vydržia, hoci chodím neskoro domov z dielne.“

Text: Richard Karnok