Emil Krchňavý sa predstavil na Zlatom kahanci v Těrlicku

Richard Karnok

Havířovský zlatý Kahanec 2019 a preteky IRRC na Těrlickom okruhu boli skutočne „zážitok“ a jedna veľká skúsenosť.

V piatok som dorazil do Těrlicka ako prvý od nás, rozbalil depo, administratívna a technická prebiehala bez problémov a pobrali sme sa do Havířova na autogramiádu. Byšo a Jeff dorazili až neskoro v noci. 

V sobotu sa ranný Warm Up ako jediný išiel na suchej trati, otestovali sme nastavenie motorky, urobili pár zmien a čakali na prvú kvalifikáciu IRRC SBK. Tá sa už však šla na vode, nastavenie vôbec nesadlo a ja som necítil istotu v podvozku, takže rýchle kolá museli počkať do Q2.
Nasledovala Q1 voľnej nad 600. Začalo však husto pršať. Zistil som že antifog, ktorý používame úplne prestal fungovať, mne úplne zahmlilo plexi na prilbe a naslepo som po 2 kolách musel odstúpiť.

Q2 IRRC Superbike, trať začala osychať, zvolili sme mokré obutie čo nebolo síce ideálne, avšak to nebol hlavný problém. Po troch kolách som cítil na motore rapídny úbytok výkonu, zastavil som v boxoch, kde Byšo zhodnotil že pokračovať je zbytočné riziko. 
Časy dosiahnuté v týchto podmienkach a pri tak malom množstve kôl však bohužiaľ nestačili na splnenie kvalifikačného limitu 115% priemerného času prvých troch jazdcov, kde na konci Q2 na takmer suchej trati všetci poriadne zatiahli.

Pre veľký sklz v časovom harmonograme nám 2. kvalifikáciu triedy nad 600 odložili na nedeľu ráno. My sme sa do večera pokúšali prísť na príčinu straty výkonu a problémov. V nedeľu ráno som nastúpil do Q2 len na odskúšanie motora, avšak technické problémy pretrvávali, vyzeralo to na vážne poškodenie motora a preto padlo rozhodnutie do pretekov nenastúpiť.

Program pokračoval až po druhé preteky IRRC Superbike bez vážnejších komplikácií. Sled udalostí, ktoré však nastali potom nečakal nikto a po niekoľkých hodinách čakania sa organizátori rozhodli zvyšok programu zrušiť.
Mrzí ma že sme nemali možnosť ukázať sa v lepšom svetle avšak aj takýto vie byť RoadRacing.

Ďakujem za podporu mojím sponzorom MS Art AutokomplexMS Art DesigneK-moto Shop&ServiceGolden Apartments Kosice4SuperSport.sk a BestFit Košice a všetkým fanúšikom.

PS: Dnes sa podarilo vyriešiť problém s motorom, ukázalo sa že ide o banálnu záležitosť 😎

Najbližšie sa stretneme v stredu 24. 7. na Ducati Day na Slovakia Ringu. A potom to poriadne odpálime na IRRC Hořice 17.-18. augusta, kam Vás srdečne pozývam.

Emil Krchňavý
Foto: Jiří Martínek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *