Eduard Werner zvíťazil v Radvaniciach

Richard Karnok

Vynikajúci výsledok dosiahol na pretekoch v Radvaniciach slovenský pretekár LOTTE Europe Racing Teamu Eduard Werner, keď zaknihoval ďalšie tohtoročné víťazstvo v triede 125 SP.

Eduard Werner:

V sobotnej kvalifikácií som v rannom tréningu zajazdil druhý čas, ktorý bol rýchlejší ako môj minuloročný najlepší čas  na tejto trati s rovnakým nastavením.  V druhom tréningu sa mi síce podarilo čas ešte zlepšiť, ale bolo to nakoniec rovnako druhé miesto, pričom odstup jazdcov za mnou bol minimálny.

Na nedeľné preteky bola východisková pozícia dobrá. Cca pol hodinu pred štartom začalo silno pršať, tak sme rýchlo prezuli pneumatiky na mokro. Preteky boli skrátené na 8 kôl. Po štarte som bol na druhom mieste za Sedlom a v prvom kole ma predbehol aj Zima.

Tempo nebolo veľmi vysoké a v druhom kole som sa pred oboch dostal. Začal som trošku zrýchľovať a asi v piatom kole som mal už 4-sekundový náskok. Bola možnosť jazdiť ešte o 2-3 sekundy na kolo rýchlejšie, ale videl som, že náskok sa nemení tak som išiel na do cieľa  viac-menej na istotu a  jazdu na vode som si užil.

Na záver sa chcem poďakovať PFB Racing teamu a p. Bášovi, p. Harantovi majiteľovi tímu LOTTE Europe racing team, p. Roubíčkovi a firme Advanpure, p. Švecovi a firme Reštaurácia Čarodej, p. Havalovi a firme Akumulátorovňa Igor Havala, všetkým ďalším v tíme a najmä fanúšikom, ktorí ma prišli podporiť.

Tlačová správa LOTTE Europe Racing Teamu
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *