Eduard Werner zvíťazil v Radvaniciach!

Richard Karnok

Ďalší skvelý výsledok zaznamenal Slovák Eduard Werner, pretekár tímu FUGU racing, keď zvíťazil na prírodnom okruhu v Ostrave – Radvaniciach.

Eduard Werner:

Cez víkend som absolvoval preteky na mojej obľúbenej trati  – Okruhu Františka Bartoše v Ostrave  – Radvaniciach. Hneď v prvej kvalifikácií sa mi podarilo zajazdiť najlepší čas s náskokom 6 desatín sekundy. Tento čas bol veľmi dobrý, keď som bol o 1,5 sekundy rýchlejší ako v minuloročných kvalifikáciách. Pred druhou kvalifikáciou prišla dažďová prehánka a keďže som vedel, že na mokrej trati už nikto nezrýchli nebolo nutné na vode riskovať a jazdu som vynechal.

Nedeľný štart z pole position sa mi vydaril, ale do prvej zákruty som prichádzal za Doležalom, ktorý odštartoval predčasne. Preteky boli hlavne o súboji s ním, pričom v druhom kole som sa dostal do vedenia a snažil sa odpútať, no to sa mi nepodarilo.

Jazdili sme časy na úrovni traťového rekordu a tempo bolo naozaj rýchle. V predposlednom kole som zle preradil a Doležal sa predo mňa dostal. Myslel som, že sa ešte dokážem vrátiť do vedenia ale dobehli sme jazdcov pomalších o kolo, kde som sa zdržal a vytvoril sa odstup, ktorý sa nedal zmazať. Za predčasný štart však súper dostal penalizáciu, čo znamenalo že som zvíťazil. Súboj som si užil a tešia ma aj dosiahnuté časy na kolo, ktoré boli o viac ako dve sekundy lepšie proti minulému roku.

Na záver sa chcem poďakovať svojim partnerom FUGU racing, Autokelly Slovakia, Akumulátorovňa Igor Havala, Lotte SK, ďalej všetkým, ktorí mi pomáhajú s prípravou motorky a samozrejme všetkým fanúšikom. Ďalšie preteky ma čakajú 11. augusta v rámci Majstrovstiev Slovenska v domácom Trenčíne.

Tlačová správa Eda Wernera
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *