Eduard Werner zvíťazil v Kopčanoch

Richard Karnok

Cez víkend sa v Kopčanoch uskutočnil 9. ročník medzinárodných pretekov, ktoré boli aj tento rok súčasťou majstrovstiev Českej republiky na prírodných okruhoch.

Trieda 125 Sport Production pripravila tisícom divákov neuveriteľné divadlo a práve boj o prvenstvo v tejto kategórii bol najdramatickejším zo všetkých vypísaných pretekov. Víťazom sa nakoniec stal obhajca titulu šampióna, Slovák Eduard Werner, jazdec tímu FUGU racing, ktorý tak obhájil aj vlaňajšie prvenstvo z Kopčian.

Eduard Werner:
Za nami je veľmi úspešný víkend v Kopčanoch a ja sa pokúsim stručne opísať jeho priebeh. V tomto roku stále bojujeme s motorkou, takže sme pred Kopčanmi znovu skúsili prekopať nastavenie. V prvom tréningu sa mi podarilo zajazdiť štvrtý čas a vyzeralo to fajn aj s motorkou, keď sa mi zdalo, že už sme výkonovo vyrovnanejší.
V druhom tréningu sa oteplilo a výkon už motorke chýbal. Aj cez maximálnu snahu som z toho nedokázal vytlačiť viac a bolo z toho 7. miesto.
Na preteky sme teda trošku zariskovali s nastavením. Štart som mal dobrý a bol som hneď na piatom mieste. Motorka oproti sobote doslova letela a bola už takmer vyrovnaná s jazdcami na prvých troch miestach. Asi v polovici pretekov som už bojoval s ďalšími troma súpermi o prvé miesto. Pri predbiehaní jazdcov o kolo to vyzeralo, že sa nám vedúci jazdec vzdiali no dokázal som ho dobehnúť a predbehnúť a v poslednom kole som prešiel cieľovou čiarou s minimálnym náskokom 0.060 sekundy.
Dnes mi výrazne pomohli pri predbiehaní skúsenosti zo Supermota, kde som to v pomalých zákrutách posielal do driftov a mohol som brzdiť neskôr ako ostatní. Vtipné bolo, že keď sme prechádzali cieľom dávali sme inému jazdcovi kolo a ten zakryl šachovnicu, ktorú sme nevideli tzv. švihnúť a aj keď som tušil, že je cieľ otočil som sa a jazdec za mnou išiel v plnom tempe, zneistel som, a tak sme spolu prešli mávacie kolo naplno 🙂 Nakoniec sme si dali ešte jedno už to pravé.
Za toto víťazstvo som veľmi rád a myslím, že sme konečne našli ten správny smer. Zároveň sa chcem poďakovať svojim partnerom FUGU racing, Auto Kelly Slovakia, Akumulátorovňa Igor Havala, Lotte SK za podporu a dôveru, ktorú vo mňa vkladajú a všetkým ďalším, ktorí mi pomohli s nastavením a doladením motorky.

Tlačová správa Eduarda Wernera

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *