Eduard Werner zvíťazil v Dymokuroch!

Richard Karnok

V českých Dymokuroch sa konal posledný podnik Majstrovstiev ČR na prírodných okruhoch pod hlavičkou CAMS. Jazdec LOTTE Europe Racing Teamu, Eduard Werner, sa po sérii druhých miesto dočkal svojho prvého roadracingového víťazstva. V konečnom hodnotení seriálu obsadil štvrté miesto a radovať sa môže aj z celkového prvenstva v tzv. Wusa Cupe, neoficiálnom seriáli, kde sú jazdcom zaratúvané výsledky z pretekov oboch českých federácií, teda AČR aj CAMS.

Eduard Werner:
„Aj keď predpoveď počasia nevyzerala najlepšie, nakoniec sa všetky preteky jazdili na suchu. V prvom tréningu sa mi podarilo zajazdiť tretí čas aj keď na výsledky sa dlhšie čakalo lebo časomiera trošku neposlúchala. V druhom tréningu mi žiaľ hneď v treťom kole praskla predná brzdová hadica a ďalej nebolo možné pokračovať. Fúkal však silnejší vietor a zrýchľovalo sa len minimálne, takže na štarte som stál na štvrtom mieste v druhom rade, čo nebolo zlé.
Štart do pretekov sa mi vydaril, chytil som sa skupinky s Markom Zimom, Pavlom Fojtíkom a Sokupom, ktorému však motorka išla o triedu lepšie. V treťom kole som sa na malú chvíľu dostal aj na prvé miesto, no preteky boli po páde zastavené. Nasledoval reštart na 11 kôl a znova sa pokračovalo v tvrdom boji s Marekom a Pavlom o druhé miesto a každou zákrutou sme si vzájomne menili pozície a išli doslova na centimetre. Po 7 kolách však boli pekné preteky opäť pre pád predčasne zastavené a ukončené.
Nasledovala tradičná kontrola prvých troch motoriek, na motorke Soukupa technickí komisári našli súčiastku, ktorá je nepovolená, o čom sme všetci vedeli, keď sme to uvideli, no na výsledky sa pre odborné posúdenie čakalo viac ako tri hodiny. Nasledovala Soukupova diskvalifikácia a podarilo sa mi tak po prvý raz v živote vyhrať pretek M ČR. Žiaľ vďaka hlúpemu podvodu nášho súpera sme tak všetci traja prišli o radosť zo súboja o prvé miesto. Vtipný moment nasledoval aj na stupni víťazov, keď začala hrať česká hymna, no všetko profesionálne zvládol komentátor Václav Svoboda, ktorý naživo veľmi pekne zaspieval slovenskú hymnu!
V celkovom poradí M ČR som skončil na 4. mieste o jeden bod za Pavlom Fojtíkom. Z môjho pohľadu to bola veľmi pekná sezóna s viacerými fantastickými súbojmi a chcem sa poďakovať všetkým, ktorí mi umožnili sa jej zúčastniť, predovšetkým Lotte Europe racing teamu za to, že mi dovolili ich reprezenntovať, ďaľej sponzorom Lotte.sk, Akumulátorovňa Igor Havala, MEZ.sk Elektromotory Kežmarok, rodine, Riškovi z moto-cup.sk a Marekovi z cestnemotorky.sk za medializáciu, taktiež všetkým čo so mnou pretekali a tiež všetkým fanúšičkám, fanúšikom, divákom okolo trate aj pri livetimingu. Takže možno znova v roku 2017!!!“

Tlačová správa Eduarda Wernera a tímu LOTTE Europe Racing
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *