Eduard Werner v Těrlicku na pódiu

Richard Karnok

Ďalší výborný výsledok na pretekoch na prírodných okruhoch zaznamenal slovenský pretekár Eduard Werner, pretekár tímu FUGU Racing, keď na  Těrlickom okruhu vybojoval po skvelom boji druhé miesto.

Eduard Werner:

Na Těrlický okruh sme prichádzali s očakávaniami najmä ohľadom výkonu motorky, keďže táto trať je pre 125-ku extrémne náročná na výkon motora. V sobotnej kvalifikácii som v prvej časti zajazdil 6. čas, ale trať bola oproti minulým rokom zmenená a nevychádzalo mi sprevodovanie. Na druhú časť sme nastavenie zmenili a aj keď som zajazdil lepší čas o 2 sekundy bolo to znovu 6. miesto, ale v oboch tréningoch som sa pekne ponaháňal s Jiřím Čadekom.
Nedeľné preteky sa išli už doobeda, čo poznačilo divácku kulisu, čo bola trošku škoda, keďže to bolo veľmi vyrovnané. (Chápem, že vtesnať IRRC a M ČR do jedného dňa je náročné. Namiesto pekných pretekov však krúžilo po trati cca 7 jazdcov v 125 GP…)

Na nedeľu sme ešte skúsili zmeniť sprevodovanie, čo mi dosť pomohlo. Po štarte som sa okamžite dostal do skupinky 5 jazdcov bojujúcich o víťazstvo. Došlo k viacerým ostrým výmenám, ktoré zaváňali kolíziou. Začal som preto taktizovať a nechával som si mierny odstup. V ďalšom kole sa moja predpoveď potvrdila a spadol Fikker. Zostávali ešte tri kolá a nechával som si to až na záver, aby som zbytočným predbiehaním nestrácal čas. V posledných dvoch kolách som sa prebojoval na druhé miesto a v poslednom kole do poslednej zákruty zaútočil na prvé miesto. Útok vyšiel, no zo závetria sa nakoniec vyviezol Zima a na cieľovej čiare ma zdolal s rozdielom 0.058 sekundy!

S výsledkom som však aj tak spokojný a ďakujem svojim partnerom FUGU Racing, Auto Kelly Slovakia, Akumulátorovňa Igor Havala, Lotte SK, všetkým ktorí mi pomohli s prípravou motorky a samozrejme fanúšikom.
Ďalšie preteky ma čakajú začiatkom júla v domácich Piešťanoch.

Tlačová správa Eduarda Wernera
Foto: Karel Šoukal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *