Eduard Werner úspešný v Starom Meste

Richard Karnok 1

Lotte Europe racing team sa uplynulý víkend zúčastnil pretekov P ČR road racing v Starom Meste pri Uherskom Hradišti. Za náš tím štartoval Eduard Werner, ktorý výbornými výkonmi nadviazal na svoje úspešné vystúpenie na Jarnej cene Brna.

Po sobotnej kvalifikácií, kde sa mu podarilo vyjazdiť 2. miesto sa mu aj v nedeľu na Slováckom okruhu darilo podľa predstáv. Štart Edovi úplne nevyšiel, keď bol na tretej pozícii. Martin Sedlo si vytvoril mierny náskok a Edo po celý čas bojoval o druhé miesto s Marekom Zimom. Došlo aj k jednému väčšiemu kontaktu, ale ani jeden z jazdcov nespadol. V poslednom kole sa Edo dostal na druhé miesto, ale v predposlednej zákrute sa Marekovi podarilo tesným manévrom dostať dopredu. Do cieľa prišli jazdci tesne za sebou. S výsledkom sme však všetci spokojní, keďže časy na kolo sa oproti minulému roku zrýchlili o 3 sekundy a motorka fungovala bezchybne.

Eduard Werner:
„ V sobotnej kvalifikácií sa mi poradilo zajazdiť slušný čas. Na motorke som sa cítil fajn a snažil som sa stále zlepšovať prejazdy zákrut aj stopu. V poslednom kole som zajazdil čas s hodnotou 2:00,350, čo znamenalo štart z prvého radu. V nedeľu sme aj podľa predpovede trošku dúfali v preteky na vode, čo sa však nesplnilo. Navyše som pokazil štart, keď som sa vôbec netrafil do vlajky a do prvej zákruty som vchádzal štvrtý. Od začiatku sme bojovali s Marekom Zimom o druhé miesto. Mal som dosť veľký problém udržať sa ho najmä na maximálke. Musel som preto ísť dosť za hranou aby som nestratil kontakt. Viackrát sme si vymenili pozície a raz sme sa dokonca trošku zrazili, no našťastie sme nespadli.
V nájazde do posledného kola sa mi podarilo dostať pred neho, no vedel som že na rovinke do predposlednej zákruty to nebude ľahké. Marek sa dostal vedľa mňa a do zákruty mal super brzdy, takže sa nedalo už nič robiť. S výsledkom som ale spokojný, preteky som si vďaka tesnému súboju veľmi užil a budem rád ak to takto pôjde aj v Kopčanoch. Na záver chcem poďakovať mojim partnerom: Lotte SK p. Roubíčkovi a firme Advanpure – čištění DPF a SCR, pánovi Havalovi a firme Akumátorovňa Igor Havala, p. Švecovi a firme Reštaurácia Čarodej, a všetkým ďalším partnerom a fanúšikom ktorí nás prišli podporiť. Nakoľko z viacerých dôvodov vynechávame Hořice, najbližšie sa vidíme až v júnových Kopčanoch.“

Tlačová správa Lotte Europe Racing Teamu
Foto: Pavel Salaba

Jeden komentár k článku “Eduard Werner úspešný v Starom Meste

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *