Eduard Werner o pretekoch v Dymokuroch

Richard Karnok

Posledné podujatie Majstrovstiev ČR na prírodných okruhoch absolvoval cez víkend Slovák Eduard Werner, pretekár tímu FUGU racing v triede 125 SP. V Dymokuroch sa rozhodovalo o titule majstra a Werner mal ešte teoretickú šancu obhájiť svoje vlaňajšie prvenstvo.

Eduard Werner:

Na posledné preteky Majstrovstiev ČR som prichádzal s 9-bodovou stratou na vedúceho jazdca v priebežnom poradí a aj napriek pádu a strate bodov z Brna tu teda ešte bola  aspoň teoretická šanca obhájiť titul.

V sobotu už od rána pršalo čo mi vyhovovalo, keďže obvykle strácam hlavne na motor a na vode sa tento rozdiel vždy trochu zmierni. V kvalifikácií sa mi darilo a na vode sa mi jazdilo výborne. Motorka perfektne sedela, dlho som aj viedol a nakoniec som vyjazdil 2. miesto na štarte.

Nedeľný štart bol naplánovaný na 11:00, no ráno prestalo pršať, vyšlo slnko  a trať osychala. Ak sme chceli ostať v hre o titul neostávalo nič iné, ako ísť v podstate vabank. Do pretekov som zvolil mokré pneumatiky, aj keď špička išla na suchých. Bolo  toto rozhodnutie správne, najmä keď aj vedúci jazdec spadol na mokrom fľaku. Žiaľ už od prvého kola som len s problémami držal kontakt s vedúcou skupinou, aj keď v zákrutách som jazdcov výrazne sťahoval a aj predbiehal, na tejto rovinatej trati jednoducho motorka nemala na rovinách dostatočnú rýchlosť.  Maximom v týchto pretekoch bolo 5. miesto a v celkovom hodnotení Majstrovstiev Českej republiky na prírodných okruhoch 2018 to znamená 3. miesto.

Ďakujem všetkým partnerom za podporu a to  najmä FUGU racing, Akumulatorovňa Igor Havala, Autokelly Slovakia, Lotte SK , rodine,  ďalej za prípravu motorky najmä otcovi, Michalovi Šlezarovi,  všetkým ďalším, ktorí pomáhajú robiť to aspoň na takejto úrovni a všetkým fanúšikom, ktorí do posledného kola fandili.

Na budúci rok sa  dúfam už konečne podarí  zrýchliť motorku. Tento rok ma ešte čakajú dve podujatia Majstrovstiev Slovenska hneď dva nasledujúce víkendy na Slovakia Ringu a v Hradci Králové.

Tlačová správa Eduarda Wernera
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *