Eduard Werner o pretekoch v Dymokuroch

Richard Karnok

Cez víkend sa v Dymokuroch skončil český šampionát na prírodných okruhoch CAMS, kde v dvoch triedach štartoval trenčiansky pretekár Eduard Werner. V konečnom hodnotení seriálu obsadil piate (Twin) a šieste (125SP) miesto.

Eduard Werner:
„Máme po posledných pretekoch Majstrovstiev Českej republiky na prírodných okruhoch. V triede 125 SP som štartoval z 5. miesta, preteky sľubovali vyrovnaný boj. Štart mi celkom vyšiel a dostal som sa do súboja o 4. miesto, o ktoré som bojoval celé preteky s Lukášom Fikkerom a nakoniec som ho dokázal uhájiť. Motorka fungovala dobre, nerobil som chyby a aj časy boli dobré, ale to ako nám ušlo čelo pretekov je trošku nepochopiteľné a strata 27 sekúnd na víťaza je priepastná.
V triede Twin som štartoval zo 14. miesta, pričom v kvalifikácii sme mali problém so sviečkou a motorka išla len na jeden valec. Štart týchto pretekov som mal dobrý a chvíľku som bojoval aj o 9. miesto, ale rozdiel vo výkone bol značný a postupne som sa osamotil na 11. mieste. Tri kolá pred koncom nastal smolný moment, keď mi spadla reťaz a preteky pre mňa skončili.
Tieto preteky teda uzavreli tohtoročné pretekanie v rámci Majstrovstiev ČR na prírodných okruhoch. Pre mňa to bola asi najhoršia sezóna za posledné roky, mal som kopec smoly aj čo sa týka techniky, urobil som niekoľko zlých rozhodnutí a v konečnom poradí to vyšlo na 6. miesto v triede 125 SP a 5. miesto v triede Twin, čo je pozitívne najmä keď motorka má úplne sériový motor. Tohtoročný boj bol ťažký hlavne so 125 kou, kde sa ešte nedokážeme vrátiť na rýchlosť, ktorú mala minulý rok, ale postupne sa k tomu približujeme a v Dymokuroch sme boli naozaj blízko. Každopádne na ďalší rok bude nutná rozsiahlejšia obnova…
Na záver chcem poďakovať všetkým partnerom, ARSY racing, Akumulátorovňa Igor Havala, MEZ elektromotory Kežmarok, Lotte SK a všetkým fanúšikom za podporu. Na záver sezóny nás čakajú ešte preteky Majstrovstiev Slovenska na Slovakia ringu 13.10.2019 už len v triede 125 SP, kde idem ešte pretekať o 2. miesto celkového poradia.“

Tlačová správa Eduarda Wernera

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *