Eduard Werner na pódiu piešťanskej Veľkej ceny

Richard Karnok 1

Výborné druhé miesto na pretekoch Veľkej ceny Piešťany vybojoval v nedeľu slovenský pretekár Eduard Werner, jazdec FUGU racing teamu, keď mu k víťazstvu chýbali len dve desatiny sekundy. Do priebežného hodnotenia majstrovstiev Českej republiky v triede 125 SP si tak pripísal ďalších 20 bodov a na prvého Marka Zimu stráca pred posledným podujatím deväť bodov.

Eduard Werner:

Preteky v Piešťanoch začali už v piatok tréningami, čo sme využili najmä na otestovanie rôznych nastavení. V prvom tréningu som sa viac menej zoznámil s traťou, ktorá bola veľmi dobre pripravená  a rytmicky postavená. Tesne pred druhým tréningom sa objavil problém, keď sa motorku nepodarilo naštartovať a nemala kompresiu. Zistilo sa, že došlo k poškodeniu piesta a sviečky ešte v prvom tréningu, no vymenili sme ho za neuveriteľných 10 minút (!) a stihol som ešte väčšiu polovicu tréningu. V sobotu som v prvej kvalifikácií zajazdil 5. čas. V druhej sme už jazdili v kontakte a bolo z toho 4 . miesto, v druhom rade, čo nebolo zlé. Časy boli vyrovnané, čo sľubovalo vyrovnané preteky.

Nedeľné preteky začali veľmi dobre a jazdili sme piati v skupine o prvé miesto. Pohyboval som sa niekde od druhého do štvrtého miesta a snažil som sa využívať závetrie, keďže motorke trošku chýbal výkon v porovnaní s ostatnými. V piatom kole žiaľ spravil  tesne predo mnou idúci Hruboš chybu pri predbiehaní jazdca o kolo a  havaroval. Pri vyhýbaní sa letiacej motorke som sám prešiel pneumatiku vyznačujúcu trať a takmer spadol. Preteky boli prerušené s tým, že sa pôjde reštart a spočíta sa čas z oboch jázd. Po reštarte som sa pohyboval opäť v skupine a na čele sa trochu odpútal Zima. V predposlednom kole som sa konečne vzdialil svojim prenasledovateľom a začal sa približovať. V poslednom kole som už bol v kontakte a začal hneď útočiť. Prvé dva útoky mi aj napriek lepším prejazdom zákrut a retardérov nevyšli, a tak som sa rozhodol zaútočiť v predposlednej zákrute. Útok som si správne načasoval, navyše Zima spravil chybu a prebrzdil, a tak som sa dostal do vedenia a cieľom prešiel ako prvý. Žiaľ po zrátaní časov sa poradie otočilo a na víťazstvo mi nakoniec chýbali dve desatiny. Aj keď by mi víťazstvo pomohlo v priebežnom hodnotení s výsledkom a jazdou som spokojný.

Ďakujem svojim sponzorom FUGU racing, Autokelly Slovakia, Akumulátorovňa Igor Havala, Lotte SK za pomoc a dôveru, všetkým, ktorí mi pomáhajú s motorkou, aby bola konkurencieschopná a taktiež všetkým fanúšikom za podporu. Ďalšie preteky ma čakajú už tento víkend v Ostrave – Radvaniciach.

Tlačová správa Eduarda Wernera
Foto: Pavel Salaba a Karel Šoukal

Jeden komentár k článku “Eduard Werner na pódiu piešťanskej Veľkej ceny

  1. Pekný deň,reagujem na Vaše slová,že jazdec Hruboš spravil chybu pri predbiehaní o kolo jazdiaceho jazdca Harantova,ktorej mávali vlajkami a nedokázala ich rešpektovať a priznať si chybu a to neni len môj názor

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *