Eduard Werner hodnotí vystúpenie v Kopčanoch

Ďalšie preteky na prírodnom okruhu má za sebou Eduard Werner z tímu LOTTE EUROPE Racing Team. V záhoráckych Kopčanoch sa navyše po prvýkrát okrem triedy 125 SP predstavil aj v triede Supermono na doma prestavanom motocykli z kategórie motardov. Po ľahkej úprave teda motocykel zmenil jedno písmenko v názve kategórie a zo Supermoto sa stalo Supermono.

Eduard Werner:
„V prvej kvalifikácii triedy 125 SP som prešiel len tri kolá a utrhla sa mi reťaz, ale aj tak z toho bol tretí čas. V druhej kvalifikácii bolo veľmi teplo, čo mojej motorke veľmi nesedí, takže nakoniec z toho bolo štvrté miesto na štartovom rošte. V nedeľu v pretekoch som bol po štarte tretí a po dlhej rovinke štvrtý, ale stále v kontakte a dobre som sa rozbiehal, ale v treťom kole mi mierne nevyšla zákruta a vyšiel som do trávy, kde som trafil kus betónu, čo vyradilo poistku, zhasli kontrolky a motorka šla asi na desať koní. Po páde súperov však boli preteky prerušené a hasiči z DHZ Kopčany mi poistku požičali, za čom im patrí moja vďaka, ale tá bola nakoniec slabá a takisto praskla, takže som bol nútený motorku odstaviť.
Prvýkrát som si vyskúšal aj preteky triedy Supermono, šiel som na prototype Yamaha 450 postavenej zo Supermotarda a bolo to fajn. Šieste miesto na ten malý obsah nebolo až tak zlé.
Ďakujem všetkým fanúšikom a sponzorom za podporu a verím že sa o rok v Kopčanoch vidíme opäť!“