Eduard Werner hodnotí vystúpenie na Jarnej cene Brna

Richard Karnok

Víkendovej Jarnej ceny Brna sa zúčastnil aj vlaňajší majster Slovenska v triede 125 SP Eduard Werner. Edo navyše debutoval aj v preňho novej triede Twin. V nasledujúcich riadkoch sa dozviete jeho hodnotenie uplynulého víkendu.

Eduard Werner:
„Prvé preteky tejto sezóny boli pre mňa veľkou výzvou, keďže som štartoval okrem 125 SP aj v novej triede SUPERTWIN s motorkou Kawasaki a pre 125-ku sme mali pripravený nový motorový setup. So 125-kou som sa na trati necítil práve dobre a nové nastavenie motora nebolo ideálne. S motorkou som dosť strácal a v sobotu to stačilo len na 8. miesto a ani časy na kolo neboli oslnivé.
Na nedeľu sme sa vrátili k minuloročnému nastaveniu a motorka išla omnoho lepšie. Počas pretekov sa spustil dážď, už od prvého kola bola väčšina trate mokrá, takže podmienky boli náročné a všetci išli opatrne. Pohyboval som sa na 5. mieste, keď prišla po pár kolách porucha elektriky a motorka stratila výkon. Do cieľa som sa nakoniec s problémami dostal na 10. mieste.
V triede SUPERTWIN to bolo hlavne o zvykaní si na pre mňa nový typ motorky. Časy na kolo som stále tlačil dolu a darilo sa mi postupne zrýchľovať aj keď ma najmä pri dlhšej jazde dosť trápil podvozok. V sobotných pretekoch to bolo 10. miesto a v nedeľných pretekoch podobný výsledok, 9. miesto.
Na prvé preteky to splnilo očakávania, ale ešte máme čo zlepšovať. Na záver sa chcem poďakovať partnerom ARSY racing, FUGU racing , Akumulátorovňa Igor Havala, MEZ Elektromotory Kežmarok, Lotte SK a samozrejme všetkým ďalším, ktorí pomáhali zlepšiť obe motorky a všetci odviedli maximum. Najbližšie preteky ma čakajú 1. mája na Slovakia ringu.“

Tlačová správa Eduarda Wernera
Foto: Jaro Kapustka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *