Do Kopčian sa vracajú motocyklové preteky

Richard Karnok

Naposledy sa preteky na Kopčianskom okruhu konali v roku 2019. O rok neskôr im zabránila pandémia a vlani sa k pandémii pridala ešte aj obchádzková trasa, ktorá viedla cez Kopčany. Tentoraz sa však v Kopčanoch stretneme, a to už na 11. ročníku podujatia, ktoré v roku 2010 nadviazalo na bohatú históriu kopčianskeho okruhu.

Celkom prvé preteky sa v tejto záhoráckej obci uskutočnili ešte v roku 1967 a s dvomi prestávkami sa tam jazdilo do roku 1994. Nasledovala 16-ročná prestávka, ktorú našťastie ukončil Milan Hanzalík starší s partiou ľudí združenou v Moto Classic Racing Clube Kopčany. Sám bývalý pretekár medzitým vychoval svojich nasledovníkov, synov Milana a Davida, ktorí patria do úzkej špičky česko-slovenských prírodných okruhov, no občas sa za riadidlá pretekárskeho motocykla posadí aj on sám.

Po vydarených desiatich ročníkoch sa teda 4. a 5. júna 2022 preteky v Kopčanoch uskutočnia opäť a aj tentoraz budú súčasťou Medzinárodných majstrovstiev a preboru Českej republiky na prírodných okruhoch pod Českomoravskou asociáciou motocyklového športu, a to v triedach Klasik od 175 do 750 kubíkov a takisto 125 SP. 125 GP, 250 Open, Moto3, 400 Supersport, Supermono, Twin, do 600 a nad 600 cm³.

Usporiadatelia aj tentoraz očakávajú česko-slovenský výkvet roadracingových pretekárov, pričom počet prihlásených jazdcov už dávno prekonal stovku a prihlášky každý deň pribúdajú. Práve aj pre tých, ktorí sa ešte neprihlásili, alebo chcú nájsť najdôležitejšie informácie k podujatiu, zverejňujeme tento článok.

Zvláštne ustanovenia
Prihláška
Časový harmonogram

Kompletné informácie pre pretekárov aj divákov nájdete na stránke organizátorov www.kopcany.com.

Moto Classic Racing Club Kopčany

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *