David Hanzalík zvíťazil v Hradci Králové

Richard Karnok

Posledným tohtoročným road racingovím podnikom v Českej republike, ktorého sa David Hanzalík zúčastnil, boli preteky v areáli letiska v Hradci Králové. Trať bola umiestnená čiastočne na letisku a tiež na testovacom polygóne, kde bol štart a depo.

Preteky sa tu už konali vlani, ale David tu neštartoval, takže bolo všetko pre neho nové. Na miesto dorazil už vo štvrtok aj s ostatnými členmi tímu. V piatok sa uskutočnila obhliadka trate a tiež administratívne a technické preberanie a popoludní boli voľné tréningy, ktoré niektorí jazdci využili na zoznámenie sa s traťou.

V sobotu skoro ráno trochu pršalo, takže trať bola pre prvé kategórie vlhká, ale v priebehu dňa vysychala. David išiel prvý tréning v triede do 600 cm³ až neskôr, takže už na suchu. V súčte časov z oboch tréningov mu patrilo štvrté miesto. Lepšie sa mu darilo v druhej kategórii, teda s Twinom, kde aj keď išiel s náhradnou motorkou, zajazdil najrýchlejší čas.

V nedeľu bolo krásne slnečné počasie. David opäť štartoval najprv v silnejšej kategórii. Po štarte si o jedno miesto pohoršil, ale celá pätica vedúcich jazdcov išla dlho pohromade a ešte sa na nich dotiahol Luboš Koňák. Davida síce predbehol, ale ten sa dostal späť na piate miesto pred Petra Najmana. Chcel sa ešte posunúť poradím, ale všetko ukončil ľahký pád v poslednom kole. Odniesla to narazená ruka, tak chvíľu zvažoval účasť v triede Twin, ale nakoniec tu štartoval. Po štarte išiel na treťom mieste za Markalousom a Hulínom, ale počas pár kôl sa cez oboch dostal a prvé miesto už si postrážil až do cieľa.

David ďakuje všetkým sponzorom, mechanikom Radkovi a Štefanovi a všetkým kamarátom čo ho sprevádzajú na pretekoch a tiež samozrejme rodine. Poslednými pretekmi tohtoročnej sezóny bude pre Davida štart počas nasledujúceho víkendu v nemeckom Frohburgu, kde bude štartovať v rovnakých triedach ako v Hradci Králové.

Tlačová správa Davida Hanzalíka
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *