David Hanzalík vo Frohburgu

Richard Karnok 2

Už vlani chcel David spoznať aj nejaký iný okruh, ako tie, na ktorých sa jazdí v rámci Czech road racingu. A kde inde by to bolo najlepšie než v nemeckom Frohburgu, ktorý leží neďaleko českých hraníc a koná sa tam finále seriálu IRRC. To, čo sa nepodarilo vlani, tak tento rok vyšlo a David sa mohol zúčastniť týchto pretekov. Súčasťou víkendu boli aj spoločné preteky tried Twin a Mono a tiež triedy do 600 cm³ a Moto2. A v týchto kategóriách David štartoval.

Odchod z domu bol už vo štvrtok navečer. Do Frohburgu sa prišlo okolo druhej hodiny v noci. Rýchlo nájsť voľné miesto a postaviť zázemie. Bola ešte letná noc, tak sa ešte chvíľu posedelo a na chvíľu sa išlo spať. V piatok bolo na programe formálne preberanie a neskôr aj technické, ktoré bola trochu iné, ako poznáme z našich okruhov. Ale všetko prebehlo bez problémov, a tak sa David mohol tešiť na sobotu a prvý tréning.

Bohužiaľ ešte v piatok podvečer sa prudko ochladilo a prišla aj menšia dažďová prehánka. V sobotu ráno ale ešte zasvietilo slnko, a tak sa začínalo trénovať na suchu. David išiel hneď prvý tréning na úplne neznámej trati, ktorú ešte predtým neprešiel ani na inom dopravnom prostriedku. V twinoch z toho bolo 7. miesto na štarte medzi 23 súťažiacimi. Ihneď nasledovala ďalšia jazda, tentoraz trieda do 600 cm³. Tu okrem domácich jazdcov išlo aj veľa pravidelných účastníkovi IRRC. David zajazdil 16. čas z 34 jazdcov. V druhej kvalifikácii si čas ešte o dve a pol sekundy zlepšil, ale štartovaciu pozíciu už nie.

Po sérii tréningov sa išli v sobotu už aj prvé preteky. David štartoval opäť v oboch po sebe. Začínal v šestkách. Štart mu vyšiel dobre a pohyboval sa okolo 10. miesta. Ale po jednom ataku súpera musel trochu ubrať, a to využili ďalší súperi a nasledoval prepad o pár miest. Nakoniec z toho bolo 19. miesto. Hneď potom sa šli preteky twin. David sa pohyboval medzi 4. až 6. miestom a tam aj preteky dokončil.

V nedeľu mal ísť druhé preteky, ale vzhľadom k počasiu, ktoré sa stále zhoršovalo a tiež kvôli poisteniu sa rozhodol, že štartovať nebude. Sobota účel účasti splnila a nemalo cenu zbytočne riskovať poškodenie techniky a svoje zdravie. Davidovi sa preteky páčili a budúci rok by sa chcel do Frohburgu opäť vrátiť. Tentoraz už by nešiel do neznáma a vedel by čo ho čaká.
David ďakuje za podporu svojim sponzorom, mechanikom a rodine a teší sa na ďalšie preteky v nasledujúcej sezóne.

Tlačová správa Davida Hanzalíka
Foto: Pavel Salaba

2 komentárov k článku “David Hanzalík vo Frohburgu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *