David Hanzalík v Hořiciach

Richard Karnok

Ďalším podnikom v roadracingovom kalendári, ktorého sa zúčastnil Hanzalík racing team, boli uplynulý víkend najstaršie preteky v Čechách a to konkrétne 300 zatáček Gustava Havla v Hořiciach.

David tu posledné dva roky neštartoval, takže sa veľmi tešil na tento ťažký, ale zároveň krásny okruh. Predpoveď počasia sľubovala pekný víkend a konkurencia sa zišla tiež veľmi kvalitná. Väčšia časť tímu odchádzala z domu už vo štvrtok poobede. Depo je v priestoroch campu a po príchode už bolo veľmi zaplnené.

V piatok prebehlo formálne a technické preberanie. U Davida bolo bez problému, a tak sa len robili drobné úpravy a dolaďovalo sa všetko na sobotňajší tréning. Ten začínal najslabšou kategórii a po nej nasledovala hneď kategória do 600cc, kde David štartoval. Druhou kategóriu bola ako vždy Twin.
Prvý tréning slúžil na zoznámenie sa s traťou a vyskúšanie motocykla. Po tréningu sa ešte menili prevody. V druhom tréningu sa ale stále nedarilo zajazdiť dobrý čas, David nebol spokojný so správaním svojej motorky. Nakoniec z toho bolo sklamanie a až 22. miesto na štartovom rošte. Neskôr sa zistilo, že problém je v tlmiči, a tak sa to nastavilo tak, aby sa s tým dali odjazdiť preteky a oprava sa vykoná až doma.

Po štarte sa dostal David o pár miest dopredu a spolu s Janom Nehasilom a Petrom Košťálom vytvorili trojicu, ktorá bojovala v polke druhej desiatky. Pred koncom pretekov trochu zaváhal Jan Nehasil a nakoniec z toho bolo pre Davida 14. miesto.
V druhých pretekoch, teda Twinov, si chcel Dávid napraviť chuť, čo sa mu nakoniec aj podarilo. V tréningu skúšal dva motocykle a zachádzal časy do 10. miesta. Nakoniec z toho bolo pekné 7. miesto na štartovom rošte. Štart sa mu podaril, na chvíľu sa dostal aj na tretie miesto, ale na rovine ku Křížku sa mu nepodarilo zaradiť a prepadol sa opäť na 7. miesto, takže nič nestratil ani nič nezískal. Postupne sa dostal na 5. miesto a tak aj prešiel cieľom, ale írsky jazdec Timmy Elwood ulial štart a dostal trest 20 sekúnd. Tým sa David dostal na štvrtú pozíciu. Prvý bol Michal Indi Dokoupil, druhý domáci jazdec Zbyněk Soukup a tretí výborný belgický pretekár Joel Smolders.
Takže sa pretekmi Twin bola veľká spokojnosť. Rovnako tak aj s celým víkendom. Boli to krásne preteky s mnohými divákmi pri trati, ktorí vytvárali peknú atmosféru.

David ďakuje svojim sponzorom za podporu: Roman Stašek, Pelko s.r.o., AV Moto Pieštany, mechanikovi Štefanovi a celému Hanzalík racing teamu a samozrejme rodine.

Ďalším podujatím budú domáce Kopčany 18.-19. 6. 2016. David pozýva všetkých fanúšikov motoršportu, aby sa prišli pozrieť na pekné divadlo. Bude sa na čo pozerať.

Text a foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *