David Hanzalík v Hořiciach

Minulý víkend sa uskutočnil v Hořiciach už 55. ročník pretekov 300 zatáček Gustava Havla. Zišla sa tu veľmi kvalitná medzinárodná konkurencia a všetky triedy mali plné štartové rošty a v niektorých usporiadajúci klub aj musel jazdcov odmietať.

David Hanzalík dorazil do dejiska pretekov už vo štvrtok, aby si zaistil miesto v plnom depe. V piatok ako vždy prebehli formálne a technické preberania a bol ešte čas na stretnutie s priateľmi. Bolo krásne letné počasie, ktoré sa malo ale v sobotu výrazne zmeniť a meteorológovia sľubovali dažďové prehánky a ochladenie. Našťastie ale dážď neprišiel a počasie bolo celkom prívetivé.

David tu štartoval v dvoch kategóriách, do 600 ccm a v triede Twin. Ako prvý bol v sobotu pre Davida trochu netradične tréning šestiek, kde bol na 19. mieste. Potom nasledovala kategória Twin. Tu sa darilo viac, keď skončil na 7. mieste.

V popoludňajšej časti síce v šesťstovkách zrýchlil skoro o 3 sekundy na kolo, ale zrýchlili aj ostatní jazdci, a tak mu na štarte patrila 20. pozícia. V Twinoch zajazdil popoludní 4. čas, ale v súčte oboch tréningov bol piaty.

V nedeľu sa vrátilo opäť letné počasie, ktoré prilákalo veľké množstvo divákov, ktorí vytvorili krásnu kulisu pretekov. David si v šestkách po štarte udržal svoju pozíciu a postupne sa prepracovával dopredu. Nakoniec z toho bolo 12. miesto, keď posledné tri kolá predvádzal krásny súboj z nemeckým jazdcom Voitom, ktorý štartoval na motocykli kategórie Moto 2 a dokázal na rovine využiť výkon svojho motora. David sa navyše celý čas na šestke trápil s prevodom.

V Twinoch sa po štarte David pohyboval medzi 5. až 7. miestom. Nakoniec z toho bolo piate miesto, takže rovnaké ako v tréningu. Medzi pravidelnými účastníkmi štartujúcimi v českých seriáloch by z toho bolo tretie miesto. Takže veľká spokojnosť, pretože úroveň tejto kategórie sa zase zvýšila.

David ďakuje všetkým, bez ktorých by nešiel tento krásny, ale náročný šport robiť: svojím sponzorom: Pelko s.r.o., Tinastav plus Miroslav Šmída, PGMstav Pavol Mucha, Hope center Brno Hana Vašíčková, manažerka Ilonka, Halo Reality, Pro Záhorí Milan Roman, KM Biker Aleš Kubíček, Gepard Finance, Masáže Lenka, LSNS, Jurajovi Tothovi a mechanikovi Štefanovi a celej rodine.

Ďalším podnikom, kde bude Hanzalík racing team štartovať sú domáce preteky v Kopčanoch, ktoré aj organizuje a srdečne všetkých na 17.-18.6. 2017 pozýva.

Text a foto: Pavel Salaba