David Hanzalík úspešný na Jarnej cene Brna

Richard Karnok

Po dlhej zimnej prestávke sa začala sezóna cestných pretekov motocyklov a už tradične ju otvorila Jarná cena Brna. Tradične sa čakalo, aké vyjde na víkend počasie. Žiaľ, tento rok to dopadlo zle a bola to skôr zimná cena. Prihlásených bolo cez 300 jazdcov, ale niektorí si to rozmysleli a neštartovali. Aj napriek tomu boli štartové rošty pekne zaplnené a na trati sme videli pekné preteky.

David prišiel do Brna už vo štvrtok, pretože už v piatok boli voľné tréningy a keďže ešte nikde tento rok nejazdil, chcel vyskúšať po zime techniku. Ako vždy štartoval v dvoch triedach, Twin a do 600 cm³. Prvé voľné tréningy prebehli bez problémov a bola spokojnosť aj s časmi.

V sobotu dopoludnia prebehli kvalifikácie. David zajazdil na Twine prvé miesto a v šestkách bol v prvom tréningu jedenásty. Pred druhým tréningom zapršalo, tak sa časy nezlepšili. Ešte v sobotu sa išli prvé preteky. Prvými boli pre Davida preteky šesťstoviek. Z 11. miesta sa mu podarilo dostať až na 5. miesto v cieli a bol spokojný. Vzápätí nasledovali preteky Twinov. Tam chvíľu bojoval s Petrom Najmanom, ale nakoniec sa uspokojil s druhým miestom.

V nedeľu štartoval opäť najprv v triede do 600 cm³. Pred výjazdom na trať bola asi zadná pneumatika nahustená na vyšší tlak a tá začala kĺzať. David tak musel zvoľniť a nemohol sa držať skupiny, ktorá bojovala o druhé miesto. Trochu stratil a do cieľa došiel na 7. mieste. V Twinoch tentoraz odštartoval lepšie. Od začiatku bol na prvom mieste a vytvoril si náskok, ktorý sa pár kôl pred cieľom stenčil, ale víťazstvo si už nenechal vziať.

David bol s víkendom spokojný a už sa teší na ďalšie preteky, ktoré sa pôjdu 4-5. 5. v Starom Meste. Ďakuje svojim sponzorom: Revit, Pelko s.r.o., Roman Stašek, Jakub autoservis, Pebal trans, Tina stav plus, Med-com.sk, Ilonka, Potraviny u Katky, Masáže Lenka a šéfmechanikovi Radkovi a firme RF-motoservis, ďalej mechanikovi Štefanovi a celému sprievodu, ktorý mu zaisťuje zázemie na pretekoch.

Text a foto: Pavel Salaba

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *