David Hanzalík majstrom Českej republiky

Richard Karnok

Vynikajúci výsledok dosiahol v tohtoročnom českom šampionáte na prírodných okruhochpod hlavičkou CAMS slovenský pretekár David Hanzalík, keď vybojoval celkové prvenstvo v triede Twin, ku ktorému pridal aj tretie miesto v triede do 600 cm³.

Hanzalík doslova ovládol kategóriu Twin, keď okrem prvých pretekov, v ktorých skončil druhý, už pred seba v ďalších podujatiach nikoho nepustil a druhému v tabuľke nadelil priepastných 52 bodov. Posledné preteky sa konali počas uplynulého víkendu v českých Dymokuroch.

David Hanzalík:

Do Dymokurov sme dorazili kvôli miestu v depe už v stredu v noci. V piatok nás čakali tradičné prebierky a potom kontrola motoriek na sobotné kvalifikácie. V piatok dorazil aj zostatok členov tímu a mohla začať grilovačka… Muselo sa ísť ale spať už skôr, pretože v sobotu bol skorý budíček.

Ráno pršalo a predpovede sľubovali dážď na celý deň. Samotné kvalifikácie sa mi šli veľmi dobre, vyjazdil som si dve pole position a jedno tretie miesto, takže v tíme bola dobrá nálada. Ešte sa nachystali motorky na nedeľné preteky a mohla začať večerná zábava.

V nedeľu ráno sme premýšľali aké pneumatiky použijeme, či nebude pršať. Na obed som šiel prvé preteky 400 SSP. Štart sa mi nepodaril a prepadol som sa na tretie miesto. Začala stíhacia jazda, predo mnou jazdil Tomáš Heimerle a viedol môj brat Milan. Žiaľ, urobil som chybu, vyšiel som z trate a vrátil sa na piatom mieste. Znivu som musel stíhať a v cieli som bol nakoniec tretí.

Hneď potom nasledovali preteky Twinov. Opäť som štartoval z pole position. Štart sa podaril a hneď od začiatku som viedol. Metóda štart – cieľ tiež nie je zlá… Trošku na mňa z diaľky dotieral miestny matador Zbyněk Soukup, ale prvé miesto som udržal a cieľom prešiel ako víťaz a zároveň majster Českej republiky pod hlavičkou CAMS.

O hodinu neskôr ma čakal ešte štart v triede do 600 cm³. Štartoval som z tretieho miesta a aj tentoraz som mal dobrý štart. Hneď v úvode som vedel, že prevod zo soboty nebol správnou voľbou, ale šiel som na štvrtom mieste, čo nebolo zlé a hlavne mi šlo o celkové tretie miesto v seriáli. Šiel som preto na istotu. Štvrté miesto som udržal až do cieľa a vybojoval tak aj spomenuté tretie celkovo. Z Dymokurov som teda tento rok odchádzal nadmieru spokojný.

Nasledujúce preteky ma čakajú 15. a 16. septembra v Hradci Králové.
Ďakujem svojim partnerom a fanúšikom za priazeň.  

Tlačová správa Davida Hanzalíka
Foto: Karel Šoukal a Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *