Daniel Chovanec: Krásny, ale trpký víkend v Dymokuroch

Svoju účasť na víkendových pretekoch v českých Dymokuroch zhodnotil slovenský pretekár Daniel Chovanec jazdiaci triedu Twin.

V sobotu sme mali dva kvalifikačné tréningy, ktoré mi moc nevyšli a kvalifikoval som sa na 13. mieste z 26 jazdcov. Na prvého strata asi 2,5 sekundy, ale bolo to dosť vyrovnané a v jednej sekunde nás bolo 5-6 jazdcov. Išlo sa strašné tempo a potreboval by som aspoň ešte jeden tréning, aby som si zvykol s touto motorkou na tomto rýchlom okruhu. Avšak rovnaké podmienky boli pre všetkých, takže žiadne výhovorky 😁 Najviac som bol sklamaný z toho, že v druhej kvalifikácii som nevedel zatlačiť a zlepšiť čas oproti prvej kvalde.

Do nedeľných pretekov som teda vedel, že musím dobre vyštartovať a tlačiť sa čo najviac dopredu. Štart bol priemerný, ani som veľa nezískal, ani nestratil. Po pár vlažných kolách som sa dostal do dobrého tempa a začal dobiehať skupinku, ktorá bojovala o pódiové umiestnenia. Prišlo zopár súbojov s jazdcami predo mnou, ktoré som však prehral a ku koncu pretekov prišli aj chybičky, ktoré boli rozhodujúce a opäť som nabral malú stratu. Preteky som dokončil na 9. mieste. Spokojný, že som oproti tréningom zrýchlil a že motorka perfektne fungovala. Užil som si to a super si zajazdil. Potešilo ma, že moje najrýchlejšie kolo bolo iba o 0.5 sekundy horšie, ako najrýchlejšie kolo pretekov. Prvých 10 jazdcov malo najrýchlejšie kolá v rozmedzí jednej sekundy, čo značí o vyrovnanosti tejto triedy. Viem, kde sú moje najväčšie slabiny, ktoré dúfam do ďalšieho ročníka odstránime 🙈 S odstupom času mám v sebe aj mierne sklamanie, pretože som možno čakal od seba viac. Vidíme sa na poslednom podujatí sezóny, ktoré bude na Masarykovom okruhu v Brne 1.10.-3.10. 🤟😉

Ďakujem divákom, ktorí prišli do Dymokur pozrieť a veľké ďakujem ľuďom čo ma podporujú 👏👏 Mechanikovi Jozko Pometeny a Laki Racing Garage, ktorý je mojou obrovskou posilou, pretože viem, že motorka je vždy najlepšie pripravená a nemusím si tým zaťažovať hlavu. Dan Vysloužil gratulujem k prvému miestu v 400 SSP a ďakujem za požičanie brzdovej pumpy a tlmiča riadenia 😉

Chcel by som popriať skoré zotavenie Patrik Horák a Martin Bača. Bači, nestrácaj hlavu, budúci rok si napravíme chuť 💪
A díky ešte usporiadateľom, fotografom a všetkým, čo sa podieľali na uskutočnení týchto pretekov.