Daniel Chovanec dvakrát druhý na Jarnej cene Brna

Slovenský pretekár Daniel Chovanec má za sebou prvé tohtoročné preteky, ktoré sa konali cez víkend na Jarnej cene Brna, ako prvé podujatie šampionátu majstrovstiev ČR na prírodných okruhoch. Okrem triedy 400SSP, v ktorej vlani vybojoval titul vicemajstra, sa tentoraz na trati predstavil aj na motocykli triedy Twin.

Daniel Chovanec:

Bol to víkend plný skúseností, sklamaní, radosti, šróbovania, jazdenia a vyčerpania. Naložil som si na seba toho trošku viac ako inokedy.
Cieľom bolo sústrediť sa na kategóriu 400SSP, kde sa budem snažiť tento rok bojovať o čo najlepší výsledok na každom podujatí a zbierať body do konečného hodnotenia šampionátu. V piatok som spadol v mokrom tréningu a trošku rozbil motorku. Za pomoci niekoľkých úžasných ľudí sa nám podarilo motorku do polnoci spojazdniť a v sobotu odjazdiť kvalifikácie aj obidva preteky v sobotu aj v nedeľu. S motorkou však boli počas celého víkendu problémy a my sme mali stále plne ruky práce. Podarilo sa nám vybojovať dvakrát krásne druhé miesto za výborným Danom Vysloužilom, ktorý udával také tempo, že som ho nebol schopný akceptovať. Aspoň chvíľu som si ale mohol zozadu užívať jeho nádherný štýl jazdy.

V silnejšej kategórii TWIN 650 som sa zúčastnil iba kvalifikácie a pretekov a to iba za účelom spoznania motorky bez ambícií na nejaké dobré výsledky. Na tejto motorke som sedel úplne prvýkrát. Táto kategória štartovala po 400kách a ja už som bol neskutočne unavený po štyroch kvalifikáciách, jedných pretekoch a prácach okolo motoriek. Jazdil som na 9. mieste z cca 35 jazdcov. Chcel som už z pretekov odstúpiť a pustil pár jazdcov pred seba a veľmi zvoľnil tempo, aby som to už v pokoji dokrúžil a prišiel na 12. mieste.

V nedeľných pretekoch nám po 5-6 kolách zakalí padať krúpy a neskutočne pršať, takže boli preteky prerušené a ja som bol opäť na 9. mieste.
Bol to úžasný víkend plný skúsenosti. Chcel by som veľmi veľmi poďakovať všetkým, ktorí nám pomáhali: Martin Bača, Marek Opálka, Tomáš Heimrle, Knedlíček, Luboš Formis Formanek, Hana Vysloužilová + Saša a mojej Michaele Matiasovej za to, že to so mnou zvláda a podporuje ma v tom, Richardovi Karnokovi za najlepšie komentovanie na pretekoch, organizátorom, traťovým komisárom, fotografom a záchranným zložkám. Ďakujem z celého srdca ešte raz.