Daniel Chovanec dokončil úspešnú sezónu

Richard Karnok

Pretekmi na Masarykovom okruhu sa skončil ďalší ročník Majstrovstiev ČR na prírodných okruhoch pod hlavičkou Českomoravskej asociácie motocyklového športu. V triede Twin sa darilo slovenskému pretekárovi Danielovi Chovancovi, ktorý debut v tejto triede premenil na konečné tretie miesto, pričom v jednotlivých pretekoch obsadzoval aj pódiové umiestnenia, keď obsadil jedno druhé a tri tretie miesta.

Daniel Chovanec:

Posledné preteky tejto sezóny máme za sebou. V sobotu bolo z toho 6. miesto a hlavne som si dobre zajazdil a preteky si užil. V nedeľu som mal síce super štart, ale celé preteky som sa nevedel uvoľniť a s motorkou som bojoval. Bol som nejaký rozhodený a potom netriafal stopu, ktorú by som chcel a robil chyby jednu za druhou. Pár jazdcov ma predbehlo. Preteky boli vypísané na 11 kôl a odsýpalo mi to naozaj pomaly. Už som chcel nech to trápenie skončí. A tak sa aj stalo. V predposlednom kole mi vypovedala službu spojka a nemohol som zaradiť žiaden kvalt, aby som preteky aspoň dokrúžil na nejakých bodoch do šampionátu. Odstúpil som zo 7. miesta. Takto som si ukončenie sezóny nepredstavoval, ale čo sa dá robiť. Hlavne, že sa nestalo niečo horšie.

Ďakujem, že ste držali palce. Ďakujem celému môjmu tímu a ľuďom čo mi pomohli, Laki Racing Garage, Jozko Pometeny, Miro Laki Sloboda, Dušan Kovarík, Denisa Vlachová, Dan Vysloužil, Martin Bača + Alex, Emil Chovanec a moja Michaela Matiasová. Díky fotografom, že vďaka ním môžeme ešte dlho spomínať a tešiť sa z pekných fotiek. A na záver ďakujem usporiadateľom, že nám pripravili peknú sezónu.

TS Daniela Chovanca

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.