Cez víkend na preteky do Kopčian

Richard Karnok

Už počas nadchádzajúceho víkendu, 13. a 14. júna, sa v záhoráckych Kopčanoch rozozvučia motocykle viac ako dvesto pretekárov, ktorí budú bojovať v dvanástich kategóriách na najväčšom roadracingovom motocyklovom podujatí na Slovensku, ktorého história siaha až do roku 1967.

Aj šiesty ročník novodobého Kopčianskeho motookruhu, ktorý pripravuje miestny Moto Classic Racing Club, bude súčasťou Majstrovstiev Českej republiky na prírodných okruhoch a aj tentoraz sľubuje skvelé súboje motocyklovej špičky nielen z Česka a Slovenska. Na divákov a jazdcov čakajú preteky v triedach 125 GP, 125 SP, 250 SP, 400 SSP, do 600 ccm, nad 600 ccm, Supermono, Twin, Klasik175, Klasik250, Klasik 350, Klasik 500 a Klasik 750.

TRAŤ
Aj tentoraz na pretekárov čaká 3120 metrov dlhá trať, ktorá mala premiéru vlani. Rovnakú podobu budú mať aj spomaľovacie retardéry, ktoré však už nebudú vytvorené z pneumatík, čo iste ocenia všetci pretekári.

INFORMÁCIE PRE DIVÁKOV
Cena vstupenky na podujatie je 3,- €, k nej si môžete prikúpiť aj program so štartovými listinami. Jeho cena je 2,- € (rovnako dve eurá zaplatíte za parkovanie auta na záchytných parkoviskách). Z oboch smerov (od Holíča aj od Kútov) bude uzávierka komunikácií s vyznačenou obchádzkou pre tých, ktorí nejdú na preteky, Preto vyznačená tabuľa so zákazom vjazdu nebude platiť pre návštevníkov pretekov, ako diváci môžete značku obísť a pokračovať smerom na Kopčany bez obáv z možnej pokuty!

ČASOVÝ HARMONOGRAM A ĎALŠIE INFORMÁCIE
Všetky potrebné informácie k podujatiu nájdete v Zvláštnych ustanoveniach, ktoré si môžete stiahnuť kliknutím sem… Ostatné informácie o podujatí nájdete na oficiálnej stránke organizátorov www.kopcany.com.

ZOZNAM PRIHLÁSENÝCH
V čase uzávierky prihlášok vyzerala štartová listina tak, ako ju môžete vidieť na nasledujúcich odkazoch, niektorí pretekári sa však organizátorom stále prihlasujú a počet bude teda ešte vyšší. Na štarte nebude chýbať ani vedúci pretekár medzinárodného šampionátu IRRC a vlaňajší kopčiansky víťaz v triede 600 Marek Červený, rovnako víťaz triedy nad 600 z minulého roka Aleš Nechvátal, no pred kopčianskym publikom sa však budú chcieť v čo najlepšom svetle predviesť aj domáci pretekári David a Milan Hanzalíkovci.
125 GP
125 SP
250 SP
400 SSP
Do 600 ccm
Nad 600 ccm
Supermono
Twin
Klasik175
Klasik250
Klasik 350
Klasik 500 – 750

PREDPOVEĎ POČASIA
Kopčianski sa na svojich podujatiach mohli tešiť z dobrého počasia a predpoveď počasia nasvedčuje tomu, že by to také mohlo byť aj tentoraz.

Text a foto: Richard Karnok