Cez víkend do Kopčian

Richard Karnok

Už počas nadchádzajúceho víkendu (1. a 2. júna) sa uskutoční 10. ročník Kopčianskeho rýchlostného motookruhu. Najväčšie road racingové podujatie na Slovensku láka každoročne tisíce divákov a na štarte by malo stáť viac ako 180 motocyklov. 

Organizátorom podujatia je Moto Classic Racing Club Kopčany na čele s Milanom Hanzalíkom starším, ktorý sa pred desiatimi rokmi rozhodol obnoviť slávu bývalých pretekov, ktoré sa v Kopčanoch jazdili v rokoch 1967-1994. O tom, že sa mu to podarilo, svedčia každoročne úspešne zorganizované preteky. Aj tento rok sa uskutočnia na 3120 metrov dlhej trati v uliciach obce, ktorej podoba sa takmer nemení už od roku 2014. 

Aj tento rok budú preteky súčasťou seriálu Majstrovstiev a Preboru českej republiky na prírodných okruhoch zastrešeným Českomoravskou asociáciou motocyklového športu. Na kopčianskej trati sa bude bojovať o body v triedach 125 SP, 250SP+125GP, 400SSP+Supermono, Twin, do 600 a nad 600 cm3, doplnených tradične o triedy Klasik 175, 250, 350, 500 a 750 cm3.

ŠTARTOVÉ  LISTINY SA PLNIA
Už teraz je v štartovej listine viac ako 180 pretekárov. Predbežnú štartovú listinu zobrazíte po kliknutí sem…

ZVLÁŠTNE USTANOVENIA
Všetky najdôležitejšie informácie o podujatí nájdu diváci aj pretekári v Zvláštnych podujatiach, ktoré sa dajú stiahnuť kliknutím sem…

ČASOVÝ HARMONOGRAM
Predbežný časový harmonogram stiahnete kliknutím sem…

OKRUH
Rovnako aj tento rok sa preteky uskutočnia na 3120 metrov dlhej trati.

VSTUPNÉ
Cena vstupného pre divákov je 5,-€ na osobu na celý víkend, popri tom sa dá zakúpiť aj oficiálny bulletin podujatia za cenu 2,-€.

WEBSTRÁNKA
Všetky najdôležitejšie informácie o pretekoch v Kopčanoch nájdete na oficiálnej stránke organizátorov www.kopcany.com.

Text a foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *