Aleš Kalman o pretekoch v Starom Měste

Richard Karnok

Po viac ako ročnej prestávke sa na pretekárskych okruhoch predstavil kopčiansky pretekár Aleš Kalman. V Starom Měste štartoval v triede 125 Sport Production, v ktorej už v minulosti dosiahol už mnoho úspechov. 

Aleš Kalman:

Na motorke som sa cítil super aj napriek dlhej pauze. Prvý tréning bol taký oboznamovací, skúšal som motorku, na ktorej som menil nejaké veci a hlavne som chcel najazdiť čo najviac kôl, aby som sa znova dostal aspoň do nejakého tempa. Do druhého tréningu som dal iný prevod a samozrejme, že motorka už išla ako mala, ale prevod žiaľ nebol vhodný. Nakoniec z toho bolo až 12. miesto, to znamená štvrtý rad na štarte. Povedal som si, nevadí, odpálim štart a budem sa snažiť dostať dopredu hneď od začiatku.
Štart sa podaril, lenže hneď do prvej zatáčky som nič nevidel, keďže som mal úplne zahmlené plexi. K tomu sa nechcela zohriať motorka, keďže bola všade voda a zima. Motorka teda neposlúchala celý víkend, ale žiadne výhovorky! Podmienky sme mali všetci rovnaké, v cieli z toho bolo 7. miesto a v poslednom kole sa nám začínal vyvíjať boj o top 5, ktorý sme už ale žiaľ nestihli, keďže sme nemali dostatočný počet.
Už teraz sa neskutočne teším na ďalšie preteky, ktorými sú práve domáce Kopčany, a to 3.-4. júna! Pevne verím, že sa mi motorku podarí správne nastaviť a bude pekný výsledok.
Chcem sa veľmi pekne poďakovať super partii, ktorá mi ostala verná, a samozrejme rodine a priateľke. V budúcnosti by som sa veľmi rád zúčastnil všetkých pretekov, ale na to potrebujem sponzorov. Touto cestou by som chcel osloviť tých, ktorí majú záujem, budem veľmi vďačný za každú maličkosť a podporu, ktorá ma potiahne dopredu. Teraz to nie je možné, keďže všetko platím sám a je to finančne veľmi náročné.

Tlačová správa Aleša Kalmana
Foto: Lukáš Bělič

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *