300 ZGH v podaní Davida Hanzalíka

Richard Karnok

Po studených pretekoch v Brne a Starom Měste čakali na Davida najväčšie a najslávnejšie preteky road racingu v Čechách a to slávne „Zatáčky“ v Hořiciach. Trať je technická a dosť ťažká, ale veľmi krásna. Časť vedie v obývanej časti mesta a časť v krásnych lesných úsekoch. Preteky sú tu veľmi populárne a asi 30 tisíc divákov dokáže vytvoriť krásnu kulisu. Tento rok vyšlo aj výborné počasie a preteky boli napínavé vo všetkých triedach.

David Hanzalík:

Do Hoříc som sa ako vždy veľmi tešil. Atmosféra je tu vždy fantastická. Prišiel som už vo štvrtok v noci. V piatok ako vždy prebehla formálna a technická prebierka a tiež bol čas na stretnutie s kamarátmi a známymi. Večer som šiel celkom skoro spať, lebo už ráno ma čakal prvý tréning v kategórii do 600cc. Konkurencia sa tu zišla výborná na čele s minuloročným víťazom IRRC Francúzom Lagrivom a ďalšími pravidelnými účastníkmi tohto šampionátu. Úvod celkom vyšiel a obsadil som 9. miesto. V druhej kvalifikácii sa ma podarilo zájsť ešte o 3 sekundy rýchlejšie a bolo z toho 6. miesto. A tiež 6. miesto na štartovom rošte. V triede Twin som bol ráno najrýchlejší a v popoludňajšej kvalifikácii bol rýchlejší Petr Najman, čo znamenalo celkovo druhú priečka na štarte.

Nedeľné preteky mali u nás prvýkrát novinku, a to v tom, že preteky dvoch najsilnejších kategórii mali na programe dvoje preteky. Nápad je to dobrý a myslím, že to diváci prijali kladne. Ihneď po najslabších 125 SP som štartoval v prvých pretekoch do 600 ccm. Štart mi vyšiel a stratil som jedno miesto. Po pár kolách, kedy sme zvádzali pekný súboj s Michalom Veckom a Mirom Slobodom o piate miesto som sa dostal pred svojho krajana a došiel tak na šiestom mieste.

Druhýé preteky, ktoré sa išili popoludní, mi vyšli ešte lepšie a o jedno miesto som si polepšil. S piatym miestom veľká spokojnosť a ihneď po dojazde ma čakali preteky Twinov. Tu som jazdil celý čas v kontakte s Petrom Najmanom a bola z toho druhá priečka rovnako ako v ostatných pretekoch v Starom Měste. Čo mi ale urobilo veľkú radosť, že som zajazdil najrýchlejší čas v pretekoch a stal sa tak aj historicky najrýchlejším Twinom v Hořiciachch.

Pretekársky víkend sa podaril vo všetkých smeroch. Výsledkovo, počasím i atmosférou. Teraz už ale začíname chystať trať doma v Kopčanoch, kde sa pôjdu 1.-2. 6. 2019 najväčšie road racingové preteky na Slovensku a kam srdečne pozývam všetkých jazdcov a fanúšikov motocyklových pretekov.

Záverom chcem poďakovať všetkým, bez ktorých by som tento krásny šport nemohol robiť: Revit, Pelko s.r.o., Roman Stašek, Jakub autoservis, Pebal trans, Tina stav plus, Med-com.sk, Ilonka, Masáže Lenka a šéfmechanikovi Radkovi a firme RF-motoservis, ďalej mechanikovi Štefanovi a celému sprievodu, ktorý mi zaisťuje zázemie na pretekoch.

Text a foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *