Zomrel Jakub Gurecký…

Jeden z najtalentovanejších českých pretekárov, víťaz vlaňajšieho Northern Talent Cupu, Jakub Gurecký nie je medzi nami… Vo veku 16 rokov opustil tento svet po ťažkej havárii na tréningu s motocyklom Ohvale v slovenskom Martine. Správu o jeho smrti zverejnil na sociálnej sieti jeho brat Jan.

Jakub počas svojej kariéry, ktorá odštartovala v roku 2015 dosiahol mnoho fantastických výsledkov. Okrem titulov majstra ČR na minibikoch, víťazstiev v Minimotocupe, sa mu výborne darilo aj na medzinárodnom poli. Dvakrát zvíťazil v nemeckom ADAC, bol vicemajstrom Európy v triede Honda NSF 100, jazdil v španielskom šampionáte Cuna de Campeones a vlani suverénne zvíťazil v prestížnom seriáli Northern Talent Cup, čo mu vynieslo miesto v najprestížnejšom juniorskom seriáli na planéte, Red Bull MotoGP Rookies Cupe. Žiaľ, tam ho už neuvidíme. Pri spomienke na tohto pretekára nám zostanú v mysli jeho úžasné výkony na pretekárskej trati, ale naše túžby a sny o tom, že napodobní úspechy svojich krajanov v Rookies Cupe sa už nenaplnia. České cestné motocyklové preteky a česko-slovenskí fanúšikovia prišli o obrovskú osobnosť, ktorá mohla nadviazať na úspechy najväčších legiend histórie.

Redakcia portálu RoadRacing.sk a Športová komisia CPM SMF vyjadruje úprimnú sústrasť Jakubovej rodine.