„Zavolajte neskôr – práve závodíme!“

Richard Karnok 6

(PLUS GALÉRIA) Farebne odlišné číslo v kalendári označuje nedeľu – deň pokoja, ale tí ktorí čakali tento mesiac na číslo 22, nehľadali pokoj. Práve pre nich bol termín 22.7. prvé spoločné preteky všetkých účastníkov Motoakadémie v Orechovej Potôni.

 

Samozrejme, že pretekom predchádzajú sobotňajšie voľné tréningy, ktoré začínali v daždi.  Jazdci si vyskúšali trať na vode, na suchu a posledné jazdy znovu za dažďa. Po celodennom vyčerpávajúcom programe bolo potrebné dobiť baterky, niektorí len doliali „elektrolit“ a do skorého rána strážili parkovisko pretekárskych strojov. Naopak, najmladší účastníci únavou zaspali ešte pred západom slnka.

Niektorí oddýchnutí, iní strážením a bdením unavení, všetci boli v nedeľu ráno presne tam kde mali byť. Ranný voľný tréning a potom meraný tréning, na základe ktorého už všetci vedeli ako sa postavia na ostrý štart. Jazdci z každej kategórie mali dve jazdy, na základe ktorých sa stanovilo ich konečné poradie. Kto si myslí, že detičky na motorkách len zbytočne pália benzín a lámu kapoty, nech sa príde pozrieť na  minibikerov, ktorí nič nenechali na náhodu. Videli sme množstvo  súbojov, zopár drobných výjazdov do bezpečnostných zón, nejaký ten kotrmelec, prejazdy zákrut miestami odporujúce fyzike, všetko čo preteky potrebujú. Chalani z kategórie Keeway si tiež to užívali naplno a každý z nich si domov odniesol pohár. V najmenej početnej kategórii, mini GP, si to rozdali piati chalani na NSR-kách.

Počet jazdcov na „radičkách“ vôbec neubral pretekom na atraktívnosti a napínavosti. Je zaujímavé ako dokáže atmosféra samotných pretekov jazdca vyburcovať. Posúvanie brzdných bodov, jazda na kolenách, predbiehanie v zákrutách mimo ideálnu stopu… Skutočne bolo na čo pozerať.

Pri vyhlásení pretekov si to deti užívali a je dobre, že súpermi sú len na trati. Celý víkend bol organizačne zvládnutý na vysokej úrovni, začo treba všetkým, ktorí sa na tom podpísali, poďakovať. Všetci sme si to užili, čo je najdôležitejšie, v zdraví a tešíme sa už na ďalší spoločný víkend v Orechovej Potôni.

Všetkých Vás srdečne pozdravuje
Viktor Barus

Foto: Viktor Barus, Dragoljub Nikačević a Zajacovci

Výsledky sme zverejnili v tomto článku

 

6 komentárov k článku “„Zavolajte neskôr – práve závodíme!“

  1. Ja sa len pripájam s poďakovaním všetkým ,ktorý nám toto celé pripravovali a zorganizoli takto perfektne a súhlasím s komentármi .Bolo nám spolu fakt super !Tešíme sa do Kecskemétu na víkend , no a potom na ďalší pretek v OP. rod.Simonová

  2. Bol to super víkend nielen pre deti – ale aj nás rodičov. Organizačne super zvládnuté – ĎAKUJEME

  3. Bol to skvelí víkend plný adrenalínu, súbojov a hlavne priateľského ducha. Všetky deti a ich rodičia dali do toho všetko. Krásne súboje na trati a priateľské gestá v padoku. Držím palce do budúcna. Stretneme sa opäť na tréningu a na preteku. Čaute PAGY

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *