Zachráňme spolu Grand Prix v Brne!

Richard Karnok

Ak niečo neurobíme aj my fanúšikovia, Brno o rok príde o preteky MotoGP v Brne. Grand Prix Českej republiky totiž po rokoch hrozí, že nedostane žiadnu podporu štátu. A to znamená konečnú.

Hoci sme na Slovensku a zdá sa nám, že nemôžeme pomôcť, opak je pravdou. Organizátori iniciatívy totiž pripravili aj petíciu, ktorú môžete podpísať aj vy na po kliknutí na tento link.
Možností je však ešte viac, môžete sa k iniciatíve pridať aj pokiaľ ste na facebooku. Viac sa dozviete po kliknutí sem…

Nechcete to dopustiť? Vadí vám, že päťdesiatročná tradícia, má len tak skončiť kvôli tomu, že je niekoľkým funkcionárom tŕňom v oku? Že v krajine, kde sa môžu vyhodiť miliardy za jednorazové lyžiarske majstrovstvá, kde sa posiela len tak zo dňa dotácia 60 miliónov na štadión provinčného futbalového klubu, nedokážu politici dať peniaze na poplatok za Grand Prix? Že si nedokážu domyslieť, že sa im niekoľkonásobne vráti? Pripadá vám to celé absurdné?

Tak sa k nám pridajte. Na tejto stránke www.saveczechgp.com sa dozviete, aké akcie sa plánujú na podporu zachovania Grand Prix. Možno to skončí len na Facebooku. Možno vzniknú protestné samolepky. A možno všetci spoločne vyjdeme na Prahu, aby sme ukázali politikom, že CHCEME MotoGP V ČR! A že by to mali chcieť aj oni.

Celá stránka www.saveczechgp.com vznikla, pretože nám – motorkárom – došla trpezlivosť s tým, ako politici označujú MotoGP za „Matějské“, ako si odmietajú pripustiť, že ide o najväčšiu akciu v Českej republike. A to je potrebné im ukázať. Na Grand Prix sa nás každý rok zídu len na motorkách desaťtisíce. Tak prestaňme mlčať!

Stránka www.saveczechgp.com nevznikla na podporu Abrahama alebo Automotódromu Brno. Je to stránka na podporu Grand Prix, ktorá patrí na Masarykov okruh. Prežila komunistickú éru, prežila koniec prírodných okruhov, prežila divoké začiatky kapitalizmu. A našou povinnosťou je urobiť všetko pre to, aby tu bola ďalej.

Pridajte sa k nám a možno spoločne dokážeme to, čo sa nepodarilo presadiť brnianskym politikom ani vedeniu okruhu. Zachránime Grand Prix Českej republiky.

Ďalšou akciou, ktorú pripravujeme, je „Jízda na Prahu“, o ktorej sa viac dozviete po kliknutí sem…

Za organizátorov iniciatívy

Mike Fojtík

P.S.: Samozrejme sme o tejto aktivite informovali vedenie Automotodrómu Brno. Naše aktivity podporia ako budú môcť.