Yamaha Dunlop cup pokračuje na Slovakia Ringu

Volné jízdy a závody pro začátečníky i pokročilé, které pořádá agentura DAFIT FILLA racing agency, pokračují 9.-10. srpna na Slovakia Ringu.

Agentura má již  letos za sebou 4 termíny, a to 3 x ježdění v Mostě a 1 x v Brně. Letos se poprvé přesouvá na moderní okruh na Slovensku. Slovakia Ring  nacházející se u Orechové Potôně, je svým profilem vhodný pro mnoho jezdců, jelikož je dostatečně široký a jsou zde výborně situované zatáčky. Cena je příznivější než u ostatních okruhů, je zde výborné nové zázemí a přehlednost tratě pro diváky, kteří mají možnost vidět z jednoho místa i většinu tratě.

CO TEDY ČEKÁ OKRUHOVÉ NADŠENCE?

– volné ježdění rozdělené do 4 skupin dle výkonnosti a zajetého času, konkrétně 6 x 20 min tréninku první den
– další den volné ježdění 4 x 20 min + volný závod pro svojí kategorii + podvečerní OPEN PIT LANE (hodinové ježdění bez omezení)
– losovačka o spoustu výborných cen od partnerů agentury (nahříváky TYREX, kapoty BIKESPLAST, Extrifit doplňky a spousty dalších hodnotných cen)
– po prvním dnu následuje podvečerní  WORKSHOP s instruktory Jakubem Smržem a Michalem Fillou přímo na trati!
– výhry a ceny ve volných závodech pro nelicencované jezdce
– instruktoři zdarma

JAK BYLO NA POSLEDNÍM OKRUHOVÉM DNI V MOSTĚ?

Poslední sváteční akce 5.-6. července na autodromu v Mostě se opět velmi vydařila. Kategorie byly naplněné a závody byly našlapané a jezdci si našli vždy své srovnání s ostatními.  Po prvním testovacím dni mnoha kilometrů přišel druhý testovací den s připojenými závody. Kategorie byly naplněné tak, že agentura zvažuje rozšíření o další závodní třídu.

První přišel tradičně závod RACER (OPEN), kde si to začátek závodu všichni užívali předjížděním. Postupně se startovní pole roztrhalo a pro 1. místo si dojel Petr Jelínek na Suzuki s nejlepším časem 1:48,3. Tento závod byl spojený s kategorií NAKED, kdy se vítězem stal Jaroslav Žižka (průběžný muž šampionátu této kategorie), následovaný Korbelářem, Vlasákem, Horákem, Zvěřinou a Urbanem.  Tento dvouden vyšlo výborné počasí a hned bylo vidět jak padaly osobní rekordy v zajetých časech.  Kuriozitkou závodu byl na 7. místě Kamil Panuška, který přijel na okruh s civilním motocyklem, obutým do cestovních Dunlop SportSmart bez nahříváků, a střihl si v závodě čas 1:50,8., kdy ukázal, že přijet z ulice neznamená jezdit pozadu ani pomalu, ale nechat za sebou dalších 30 jezdců je velká radost a úspěch.

Závod  MASTER 600 (SUPERSPORT) vypadal vepředu velmi zajímavě. Jako trénink před ALPE ADRIA to pojal vepředu jedoucí Michal Chalupa, který v 5. kole odstoupil.  Vedení převzal další licencovaný Jirka Mrkývka. Za ním to už byl boj jak se patří mezi nelicencovanými jezdci, a to mezi vedoucím mužem šampionátu Lukášem Poláčkem a Vilémem Ságnerem. Vypadalo to na pěkný souboj, ale před Viléma se později dostal licencovaný R. Chládek a zvedly se rozestupy. Na 1. místě tedy projel Lukáš Poláček a upevnil si vedení v šampionátu o skútra Yamaha 125 ccm. Stupně vítězů doplnil i Martin Grygal.

Závod MASTER 1000 (SUPERBIKE) již potřetí v řadě vyhrál Roman Michalák a upevnil si tak bodový náskok před Janem Čeřovským, který skončil až na 4. místě. Druhé místo obsadil Jiří Velikovský a na stupních ho doplnil Miroslav Grochal.

Jednotlivé okruhové dny, volné jízdy a závody pro všechny lze objednat na www.DFRA.cz. Stále je možnost vzít motorku a vyrazit na některý ze 3 termínů do konce sezóny a to 9.-10. srpna na Slovakia Ringu, 31.srpna.-1.září. v Brně a finální víkendovou akci 9.-11. září opět na Slovakia Ringu.