Vydarený úvod sezóny Davida Hanzalíka

Richard Karnok

Výborný vstup do pretekárskej sezóny aj tento rok zaznamenal náš popredný jazdec na prírodných okruhoch David Hanzalík z Kopčian. Na Jarnej cene Brna aj v Starom Měste si opäť rozšíril svoju zbierku trofejí a nás zaujímalo nielen to, ako hodnotí úvod sezóny zo svojho pohľadu.

So sponzorom Jarom Pelikánom
So sponzorom Jarom Pelikánom

David, ty asi nemôžeš byť po úvodných dvoch podujatiach nespokojný…
To veru nemôžem, zatiaľ všetko vychádza, v Brne som vyhral štyristovky, spokojný som bol aj v šestkách, i keď tam mi motorka už tak dobre nestíha na stroje súperov, na rovinách je to vidieť. No a v Starom Měste zasa spokojnosť. V 250-kach nás zaskočil Hanák, všetkých nás zaskočila rýchlosť jeho motorky, no a Twiny som pôvodne ani nemal ísť, ale príležitosť mi dal pán z Hoříc, ktorý tam mal so sebou viac motoriek. Bol som mu veľmi vďačný, veď hneď v tréningu som bol druhý za Indim a rovnako to pokračovalo celý víkend. Moja vďaka za úvodné vydarené podujatia patrí aj tým, ktorí mi pomáhajú, teda Ontano Racing, Pelko Racing a samozrejme Hanzalík Racing.

Neláka ťa, že by si na Twine jazdil aj na ďalších podujatiach?
Veru aj áno, uvidíme, od pána mám prísľub, že mi Twina kedykoľvek požičia.

V tomto čase sa asi už pripravuješ na Hořice, ktoré sú už o týždeň…
Nie, Hořice tento rok vynechávame, so sponzormi sme sa rozhodli, že sa sústredíme predovšetkým na kompletný seriál CAMS a chceli by sme sa objaviť aj na dromoch, lebo zatiaľ nevieme či sa vôbec pôjde Kyjov, takže prostriedy čo mali úsť na Hořice a Kyjov by sme použili práve na pretekoch na dromoch.

Kde budeš teda najbližšie štartovať?
V Dymokuroch, kde sa ide 24. a 25. mája.

Už 14. a 15. júna sa konajú preteky u vás doma v Kopčanoch a opäť ako súčasť seriálu CAMS. V akých triedach sa predstavíš na domácej pôde?
Doma pôjdem štyristovky, šestky a litre.

A čo 250-ky?
Dveapolku nechávam bratovi.

S bratom Milanom
S bratom Milanom

V tejto triede si diváci zvykli na tvoje súboje s Janom Vysloužilom…
No práve, Čenda tiež zmenil triedu. Keď sme sa spolu bili o víťazstvá, tak ma to bavilo. Ale konkurencia tam išla dole a človeka to potom prestane baviť. Ale o to viac sa teším na litra. V Brne som si ho chcel najprv vyskúšať a jazdil na starých pneumatikách a keď som obul nové, tak začalo pršať. Ale verím, že aj v tej triede budem do top 10. Veľmi mi tá motorka zachutila.

Roky si jazdil aj oldtimery…
S tým už je koniec, tú „zetku“ sme predali.

U vás Kopčanoch to budú so šestkami a litrami asi mimoriadne zaujímavé preteky…
To bude strašná paľba. Všetko je v prípravách, organizujeme brigády, práve včera sme urobili ďalší veľký kus práce. Retardér pred kultúrnym domom je už hotový, teda nový povrch, ešte nás ale niekoľko úsekov čaká. Máme toho už veľa pripraveného, takže už nás čakajú len záverečné úpravy a budeme sa tešiť na preteky.

To sa budeme tešiť aj my všetci, ďakujem ti za rozhovor, uvidíme sa v polovici júna v Kopčanoch.

Text: Richard Karnok
Foto: archív D. Hanzalíka