Vydarený siedmy ročník Veľkej ceny Trenčína

Richard Karnok

Už po siedmykrát sa v Trenčíne stretli pretekári s historickými motocyklami, aby absolvovali Veľkú cenu Trenčína započítavanú do Medzinárodných majstrovstiev Slovenska veteránov v jazde pravidelnosti. Jej organizátorom je náš úspešný pretekár Ľubomír Kamenár spoločne so zastrešujúcim Automotoklubom SR – KARTING z Dubnice, ktorý vedie Jozef Žiaček.

Po úvodných štyroch ročníkoch, ktoré sa uskutočnili v trenčianskom priemyselnom parku a po ročnej covidovej prestávke v roku 2020 sa už po tretíkrát preteky konali na trenčianskom letisku. Pravidelne sa v rámci tohto podujatia jazdia aj preteky Ducati Slovakia Cupu a českého Pionier Cupu. Na súťažiacich počas víkendu čakali dvoje preteky, a tak si z miesta mohli odniesť poriadnu porciu bodov. To však pri hodnotení na pravidelnosť nie je až také jednoduché a rozdielne výsledky jednotlivých pretekov to aj potvrdzujú.

Počas soboty sa s organizátormi pohralo aj počasie, silný lejak prerušil poobedný program a niekoľko tried svoje prvé preteky absolvovalo až v nedeľu. Vtedy už na mieste panovalo slnečné, i keď veterné počasie. Prítomní diváci mohli vidieť na trati pekné súboje, a to aj napriek tomu, že sa hodnotilo na pravidelnosť.

Medzi víťazov sa zapísali Ľubomír Kamenár a Patrik Zloch v triede A1, Pavel Jireček a Aleš Peterka v triede A2, Bohumil Vlach a Josef Synek v triede B, Jan Filkász, ako jediný zástupca v triede C a Igor Havala a Radoslav Kupka v triede D. Spomedzi posádok sajdkár boli najúspešnejšími Ján a Peter Darnadiovci (v sobotu) a Poliaci Wioletta Kowalczyk a Michal Pokrywiecki (v nedeľu).

V rámci Ducati Slovakia Cupu v sobotu zvíťazil Marco Mičko a v nedeľu Michal Špaček. V Pionier Cupe bol v triede GP najúspešnejší Jindřich Ulčák a v triede RS Miroslav Neumann mladší.

Výsledky pretekov:
1. preteky: A1 « A2 « B « C « D « E-side « 0parada « Ducati Slovakia Cup « Pionier Cup (rýchl.)
2. preteky: A1 « A2 « B « C « D « E-side « 0parada « Ducati Slovakia Cup « Pionier Cup (rýchl.) 

Text: Richard Karnok
Foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *