Vydarený Maco Racing Dunlop Endurance Day

Richard Karnok 6

VLOŽENÁ FOTOGALÉRIA – Slovenský pretekársky motocyklový tím Maco Racing reprezentuje našu krajinu už celé desaťročie vo vytrvalostných majstrovstvách sveta cestných motocyklov – Endurance. Tentoraz sa však partia okolo majiteľa tímu, Martina Kuzmu, pustila do niečoho nového, keď spoločnosť Maco Racing s.r.o. po prvýkrát sama zorganizovala vytrvalostné štvorhodinové preteky určené pre profesionálnych pretekárov aj amatérskych jazdcov na okruhu Slovakia Ring.

A hneď v úvode treba spomenúť, že podujatie to bolo mimoriadne vydarené, práve skúsenosti zo svetového vytrvalostného šampionátu boli zárukou, že organizátori budú vedieť ako nato. Z úst zúčastnených pretekárov z dvadsiatich tímov v tradičných triedach do 600 a nad 600 cm3 zaznievali slová chvály spojených s vierou, že sa podujatie Maco Racing Dunlop Endurance Day v krátkom čase uskutoční znovu. Za výbornú cenu 200 € za celý pretekársky tím na jazdcov čakali nielen voľné tréningy, kvalifikácie a samotné preteky, ale aj Superpole, známe zo svetového šampionátu, ktoré určuje poradie na štartovom rošte.

Okrem poriadnej dávky kilometrov si pretekári užili aj vzrušujúce momenty v bojoch o umiestnenia. Víťazmi v triede do 600 cm3 sa stala dvojica Tomáš Krajčí, Martin Klimits z tímu Maco Junior, ktorí do posledných metrov nedali vydýchnuť ani víťazom silnejšej kubatúry. V tej zaslúžene prvenstvo vybojoval favorizovaný český tím HKT Racing v zložení Martin Mrugala, Jan Táborský, Petr Kolůch.

Organizátori však ocenili nielen tímy na prvých troch miestach, ceny od partnerov podujatia boli pripravené pre desať najúspešnejších tímov v každej triede. Okrem toho na všetkých zúčastnených čakala aj tombola, takže odviezť si domov nejakú cenu mal každý.

„Týmto podujatím sme chceli pretekárom priblížiť vytrvalostné preteky tak, ako si ich organizáciu predstavujeme my,“ vraví majiteľ tímu Maco Racing a organizátor pretekov Martin „Maco“ Kuzma. „Našim cieľom nebolo vyzbierať poplatok a nech sa jazdci vozia, my sme chceli predviesť naše skúsenosti zo svetového šampionátu, prezentovať výrobky partnerov nášho tímu a postarať sa o to, aby sa tu mohli všetci cítiť čo najlepšie. To, do akej miery sa nám to podarilo, môžu hodnotiť len samotní účastníci a preto budem rád za každú odozvu z ich strany. Ja osobne chcem poďakovať všetkým našim partnerom, ktorí nás v tomto podniku podporili, spoločnostiam Dunlop, Motul, Yamaha, PP Tuning a ďalším a verím, že v budúcnosti si Maco Racing Dunlop Endurance Day zopakujeme.“

Výsledky: Kvalifikácia -600, Kvalifikácia +600, Superpole, Preteky

6 komentárov k článku “Vydarený Maco Racing Dunlop Endurance Day

 1. Franky (Martin Frank) ktory sa akcie zučastnil napisal komentar na motorkaroch o tejto akcii:

  „Hodně dobře a mozkem jednoho z nás připravená akce tak, aby vyhovovala všem, tzn. velmi mnoho jezdění, OVŠEM NENAŘÍZENÉHO = PROSTĚ DLE VLASTNÍ ÚVAHY!, spojené se závodem, který lze absolvovat jakýmkoli teamem „u ulice“.
  Menší účast může v budoucnu otrávit velmi dobrého pořadatele!
  Proto měním obvyklé „dekórum“ za jadrnou lidskou češtinu:
  „KOUKEJTE PŘÍŠTĚ PŘIJET VO…É!!!“

  A Maco – né, že se na další pořádání vykašleš!
  Slibuji, že už si strojek lépe připravím „

 2. Takto nejak si predstavujem ja osobne zorganizovanie Endurance.Nemam na tuto akciu žiadne vyhrady a to sa malokedy stava.Všetko fungovalo tak jak ma . Chalani bolo to super.

  A ak bude dalšia akcia ja dufam že ano tak sa určite zučastnim.

 3. Krasna akcia, este keby sa podarilo zohnat vysledky s casomiery aby sme sa mohli poucit do buducna ako striedat a tak, dikes

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *