Vydarená premiéra Fun Cupu na Hungaroringu

Richard Karnok

V dňoch 8. a 9. júna sme ako agentúra Slovakia Racing po prvý raz usporiadali podujatie Fun Cup na maďarskom okruhu Hungaroring. Dovoľte nám predovšetkým poďakovať sa Vám za účasť, ktorá nás príjemne prekvapila. Samozrejme, mrzí nás, že záver podujatia prekazilo nepriaznivé počasie, ale veríme, že ste si dva dni aj tak užili. Toto podujatie sa stretlo s obrovským záujmom zo strany Vás jazdcov, ktorí ste sa na dráhe počas prvého dňa pohybovali v počte viac ako dvesto! To všetko prinieslo situácie, ktoré sme museli operatívne riešiť na mieste.

VEĽKÉ ROZDIELY V DOSAHOVANÝCH ČASOCH
Bolo mnoho jazdcov, u ktorých sa objavovali počas dňa veľké rozdiely v časoch na kolo v jednotlivých tréningoch a pretekoch, čo však nebolo dané tým, že by sa jednalo o tzv. nepopulárnych „skokanov“. Dovoľte nám ozrejmiť Vám tieto situácie. Pravdou je, že jazdci na Hungaroringu buď nikdy, alebo dlhý čas predtým nejazdili a tým pádom sa správne neodhadli a zadelili do nesprávnych skupín. Tí, ktorí sa vrátili po dlhom čase, sa do toho rýchlo dostali a ich časy šli prirodzene rapídne nadol. Tieto situácie sme operatívne riešili počas celého prvého dňa, čoho dôkazom je, že na druhý deň v tomto smere fungovalo všetko ako malo. Keďže sa šiel Fun Cup na tomto okruhu po prvý raz, tak sme ani my nemali databázu dosiahnutých časov jazdcov, ako tomu býva na iných okruhoch.

ZACHOVÁME MNOŽSTVO JAZDENIA
Tým, že sa prvého dňa zúčastnilo viac ako dvesto jazdcov, pridali sme ešte jednu tréningovú skupinu, pretože nám bolo ľúto poslať ktoréhokoľvek záujemcu o jazdenie domov, keďže absolvoval cestu až na Hungaroring. Tým pádom boli ale jazdci ukrátení o množstvo jazdenia, čomu sa však v budúcnosti rozhodne vyhneme.

Prvou možnosťou je, že zachováme maximálny počet štyroch skupín (A, B, C, D) a pridáme maximálne jednu skupinu do pretekov, keďže priepustnosť tratí je v pretekoch nižšia ako počas tréningu. Tým pádom odporúčame jazdcom zaregistrovať sa na podujatie včas spolu aj so zaplatením úhrady, aby sa nestalo, že pri spoľahnutí sa na uhrádzanie na mieste budete musieť čakať už len ako náhradník…
Druhou možnosťou je, že by sme predĺžili deň jazdenia, aby vyšli tréningy aj na päť skupín.
Každopádne do budúcnosti garantujeme, že budete mať vždy počas dňa vopred zaručených 5 až 6 jazdení na okruhu.

POĎAKOVANIE
Dovoľte nám ešte raz poďakovať Vám za účasť na maďarskom Hungaroringu, znamená to pre nás dôveru z Vašej strany, ktorú si vážime a motivuje nás k hľadaniu ďalších bonusov pre Vás. Vidíme, že máte záujem spoznávať aj ďalšie okruhy a naša snaha preto v budúcnosti povedie aj týmto smerom.
Aby sme ale mohli stále zvyšovať Váš komfort, potrebujeme poznať Vaše názory a požiadavky. Preto neváhajte a

KONTAKTUJTE NÁS
či už na adrese info@slovakiaracing.sk, alebo priamo na telefónnom čísle +421 918 736 557.

S pozdravom

Slovakia Racing Team