Vráti sa Tomáš Krajčí na okruhy?

Richard Karnok

Tomáš je rozhodne jedným z najväčších talentov histórie slovenského motocyklového športu, čo dosvedčil aj dvomi fantastickými pódiami na Majstrovstvách Európy triedy Superstock 600 v Brne a portugalskom Portimau v roku 2011.

Hneď v ďalšej sezóne sa však Tomáš na podujatí európskeho šampionátu v talianskej Monze ťažko zranil a nasledovala dlhá liečba, ktorá vlastne ešte stále nie je ukončená. „Ešte stále mám v nohe kus kovu, ktorý mal byť už dávno vonku, ale tu to nemali ako urobiť,“ vysvetľuje Tomáš, ktorého hneď po havárii operovali v Taliansku a naši lekári nemajú možnosť u neho použitý typ výplne v kosti vytiahnuť. „Stále sa to odsúva, ale snáď na jeseň by mohli z Talianska prísť nástroje, s ktorými by to mohli dať von aj u nás.“

Vlani v lete nás 22-ročný pretekár predsa len potešil, keď sa objavil aspoň na štarte vytrvalostných pretekov a jazdil tak ako ho poznáme, po pretekoch stál opäť na pódiu. O to viac ma zaujímalo, či plánuje návrat, alebo či sa aspoň sporadicky neobjaví na niektorom z podujatí. „A kde by si chcel aby som jazdil?“ prekvapil ma s úsmevom protiotázkou. Na moju odpoveď, že opäť na Majstrovstvách Európy však povedal, že: „To už asi nie…“ To som samozrejme tušil, ale zhodli sme sa na tom, že by bolo fajn predsa len sa stretnúť na niektorom z podujatí aspoň na domácom okruhu Slovakia Ring. „Motorku mám v podstate pripravenú, akurát kapoty nemám nastriekané, nemám kedy,“ vraví Tomáš, ktorý má dosť práce v rodinnej firme Ital Moto. „Pokiaľ však presa len budem jazdiť, tak už asi len tak pre zábavu.“
Mladý pretekár si navyše pri prípadnom jazdení musí dávať pozor, pri možnom páde by mu totiž kovová vložka v nohe mohla narobiť riadnu šarapatu.

Aby sme si pred blížiacou sa sezónou trošku dvihli náladu, pripájame video kompletných pretekov Majstrovstiev Európy v Brne v roku 2011, kde Tomáš po skvelej stíhacej jazde vybojoval v poslednej zákrute fantastické tretie miesto.

Text a foto: Richard Karnok