Víťazný záver sezóny pre Daniela Kudelása

Richard Karnok

Výborný úspech dosiahol víťazstvom na posledných pretekoch Slovakia Cupu Pit Bike Senior 190 v maďarskej Visonte Daniel Kudelás.

Q – p13
Race 1 – sk 2 / celkovo 10
Race 2 – sk 1 / celkovo 3

Posledné dvojpreteky sezóny nás čakali v maďarskej Visonte. Black Star Speedway Visonta nás v nedeľu ráno privítala krásnou búrkou a následnou kvalifikáciou už na vysychajúcej trati. Cieľom bolo priblížiť sa časom z minula a hlavne nespadnúť, nakoľko pri posledných pretekoch som mal 2 pády. Výsledkom bolo 13. miesto na štarte.

Preteky 1 sa išiel na suchu, po štarte som sa držal v skupine, ktorá bojovala o 10. miesto. Postupne sa mi podarilo súperov obehnúť a do cieľa som došiel pred svojím rivalom Milanom Dermíškom na 10. mieste.

Preteky 2 – tesne pred výjazdom na trať sa znova prihnala búrka a tak štart našich pretekov posunuli, aby sme stihli pripraviť motorky na vodu. Kým sme vyšli na trať búrka pomaly ustála, ale trať bola hodne mokrá. Neostal som svojej prezývke “VORVAŇ” nič dlžný a hneď od štartu som do toho dal maximum. Cieľom bolo držať sa najrýchlejšieho Slováka Maja Michaloviča, hneď po prvej šikane sa mi podarilo prebojovať do čela a držať sa v skupine najrýchlejších. Postupne som sa cez súperov prebojoval až na druhé miesto, o ktoré som žiaľ svojou chybou prišiel na cieľovej páske. To vôbec nevadí, užil som si perfektné preteky, ktoré potvrdili, že voda mi sedí a pozbieral dôležité body v celkovom hodnotení.

Výsledkom pretekov bolo 1.🥇miesto medzi Slovákmi a 6. miesto celkovo.
V rámci sezóny 2023 je to 3.🥉 miesto, ale o tom až nabudúce ✌️

Poďakovanie patrí partnerom a sponzorom.
V prvom rade som bol šťastný, že ma na tomto podujatí sprevádzala cela rodina, Janka Kudelásová a deti, tie si preteky užili a obaja chcú tiež pretekať a jazdiť v Majo Racing 💪

ZD motorsport – Jan Jankin Seko za neustálu pomoc a prípravu motorky.
Dalfos Racing a Dalfos Motoshop za perfektný prístup a dodávku dielov
A mnohým ďalším vďaka ktorým táto sezóna stála zato ✌️

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *