Videoarchív: Hričov 1994 – prvé preteky Jara Černého!

Richard Karnok 2

Skvelé video z októbra 1994 nám poslala mama nášho motocyklového pretekára Jaroslava Černého, ktorý je v týchto dňoch na prvom podujatí MS Endurance, 24-hodinovke v Le Mans. Video z relácie Slovenskej televízie, Auto Moto Revue, je špeciálne tým, že sú na ňom zachytené celkom prvé preteky vtedy 7-ročného Jarka!

Nenechajte sa pomýliť titulkom vo videu, kde je napísané „Jarko Čierny“, podoba so súčasným výzorom pretekára vás utvrdí v tom, že ide skutočne o našu súčasnú motocyklovú jednotku.

Okrem pretekov minibikov, celkom prvých na Slovensku, za ktorých vznikom stál práve otec Jara Černého, uvidíte na videu aj zábery z pretekov ostatných tried, kde štartovali mená ako Vlado Častka, Miro Kacko, Martin Psotný, Miroslav Fábry, Peter Rauch, Miloš Baláž, Gejza Kočiš, Tibor Straka, Rudi Zeller, Radek Urbanec, či Milan Hanzalík starší. Chýbať však nebude ani Peter Baláž, ktorý vtedy preteky u nás s Motošportklubom Bratislava organizoval.

Vďaka za video, Danka!

2 komentárov k článku “Videoarchív: Hričov 1994 – prvé preteky Jara Černého!

  1. Nadhera, naozaj…zda sa mi to tak nedavno a je to uz kopa rokov. Dufam, ze si uvedomuju fanusikovia, ze Peter daval zaklady „novym triedam“, on zacal s juniormi, 6-kami, a ta atmosfera majstrakov na letiskach v tej dobe sa asi neda porovnat so sucasnostou. Tam mal kazdy kazdeho rad (skoro :-). Pretekarov nebolo vela, o to vacsia vdaka patri Petrovi, ze to nevzdal, ved to „vrcanie“ prilakalo vela nadejnych pretekarov. Este stoji za pozornost, ze vobec nejaka televizia mala zaujem aspon sem tam o okruhy ako „kralovsku moto kategoriu“, teraz kazdy chmulo na obrazovke len vari a vari a vari….

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *