Video zo španielskych testov Pierre Coppu

Richard Karnok

Ako sme vás informovali v novembri, česko-taliansky pretekár Pierre Coppa, ktorý spoluprácou so slovenským manažérom Milanom Lastovkom smeruje do najvyšších sfér motocyklového športu, absolvoval nedávno úspešné testy v Španielsku. V nasledujúcom videu vám priblížime atmosféru týchto testov.

 

Pierre sa v roku 2013 predstaví v mimoriadne prestížnom medzinárodnom španielskom šampionáte v triede Moto2. Nedalo nám však, aby sme mu v tomto čase nepoložili rovnakú otázku ako našim slovenským pretekárom. Zachytili sme ho v Taliansku, kde bude tráviť aj tohtoročné Vianoce.

Pierre, môžeš krátko zhodnotiť svoju uplynulú sezónu?
Sezóna 2012 mala byť mojou poslednou. S možnosťami, ktoré som mal, už nemalo význam pokračovať, nedostatok financií, z toho plynúca stará technika, pneumatiky a všetko ostatné, to už človeka potom nenapĺňa a rozmýšľa či vôbec pretekať ďalej. Potom som sa však spoznal s Milanom Lastovkom a to mi doslova zmenilo celý život. Čo sa týka pretekov, tak spokojný som bol s Hořicami, tie mi vyšli, či už umiestnenie alebo zajazdený čas. Ostatné podujatia boli podarené len z polovice. A potom prišiel záver sezóny, ktorý bol pre mňa ako vo sne, testy na Slovakia Ringu, v Rijeke a na záver super zážitok v španielskej Almerii.

A čo plány a ciele pre rok 2013?
Predovšetkým to najprv bude o spoznaní iného, pre mňa celkom nového sveta, šanca je to neskutočná, ale idem do toho naplno, či sa týka jazdenia alebo fyzičky a hoci idem do nezmnámeho prostredia, chcem bojovať čo najviac vpredu. Keď absolvujem všetko to naplánované trénovanie, tak verím, že to bude reálne.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *