Video z histórie: Stretnutie cestných pretekárov na minibikoch v roku 1995

Richard Karnok

Dnes si pripomenieme podujatie, ktoré sa konalo pred 20 rokmi na konci sezóny 1995 na starej minibikovej dráhe Masarykovho okruhu v Brne. Stretli sa tu cestní motocykloví pretekári, aby sa rozlúčili so skončenou sezónou na minibikoch Blata.

95-minibike-brnoVideo nie ja ani tak zaujímavé samotnými výkonmi na pretekárskej dráhe, veď podujatie na ňom zachytené bolo predovšetkým príjemným stretnutím kamarátov-súperov pred nadchádzajúcou zimnou prestávkou, ale po dvadsiatich rokoch je zaujímavé vidieť ľudí, ktorí vtedy v Brne štartovali. Okrem tých, s ktorými sa na pretekoch stretávame dodnes, tu môžete vidieť napríklad Jardu Huleša, Petra Šalého, či Ondřeja Lelka, ktorí už, žiaľ, nie sú medzi nami…

Na videu sú ja jazdci ako Igor Kaláb, Marek Morávek, Karel Kalina, Jiří Mrkývka, Martin Markalous, Antonín Šlégl, Lukáš Vavrečka, Oldřich Podlipný, Bohuslav Seifert, Pavel Ouda, Radim Chaloupka, David Pechnik, Křenovci, Jeníčkovci a Jaroslav Brzobohatý, ktorý nám navyše toto video venoval. Okrem pretekárov na mieste spoznáte aj ľudí okolo, funkcionárov, fotografa Vladimíra Rejdu a komentátora Karla Kratochvíla.

Príjemné spomínanie…

Text: Richard Karnok