Video z histórie: Medzinárodné preteky a M ČSSR Badín 1989 – 500 ccm

Richard Karnok 4

Mimoriadne vzácne video z histórie cestných pretekov na Slovensku nás prenesie do roku 1989 na motocyklový okruh pri Badíne, kedy sa na tam konali preteky Poháru mieru a priateľstva a Majstrovstvá Československa.

Na videozázname, ktorého autorom je jedinečný Jarda Sejk, v histórii československých pretekov najväčší foto-dokumentarista, si môžete pozrieť tréningy a preteky triedy 500 ccm, teda najpopulárnejších pollitrov.

Ako pretekári sa na mieste predstavili napríklad Pavol Dekánek, Marián Troliga, Rudi Zeller, Harry Heutmekers, Dario Marchetti, Miroslav Medek, Milan Pecen, Miroslav Fábry, Karel Kalina, Rudolf Mitošinka, Jiří Boudík, Milan Horák, Ivan Lavička, ktorého vtedajší mechanik a bývalý pretekár Lubomír Faldík, nám toto video zo svojho archívu venoval. Samozrejme, na dráhe sa pohybuje aj mnoho ďalších známych tvárí, ktoré budú pamätníci určite poznať.

4 komentárov k článku “Video z histórie: Medzinárodné preteky a M ČSSR Badín 1989 – 500 ccm

  1. úžasné, nekonečne krásne vzpomienky na kamarátov….unikát. Kde sa hrabú motodrómy 🙂

  2. ano, dálnice u Banské Bystrice, velmi rychlý okruh nahoru dolu a přes dvě parkoviště. Co mě taky utkvělo v paměti, že večer nám v hospodě v Badíně dávali do piva šťávu, prej to tak mají místní rádi, aby nebylo pivo tolik hořké 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *