Video z histórie: Cena Slovenska Piešťany 1989 – 500 ccm

Richard Karnok 2

V auguste 1989 sa uskutočnil posledný, 29. ročník Ceny Slovenska na letisku v Piešťanoch, na ktoré o štyri roky neskôr štyrmi ročníkmi nadviazala Cena Slovenskej republiky, ale už pod inou organizátorskou taktovkou. Nasledujúce video z tréningov a pretekov triedy 500 ccm nás prenesie práve do roku 1989, kedy sa na tomto letisku posledný raz v histórii predstavili pretekári tejto vtedy najpopulárnejšej triedy.

Video, ktorého autorom je aj tentoraz legendárny fotograf  a kameraman Jarda Sejk, nám predstaví, rovnako ako v predchádzajúcom videu z Badína, kompletnú československú špičku doplnenú o pretekárov zo zahraničia, ktorí na Cenu Slovenska vždy jazdili v hojnom počte. Aj za toto video patrí naša vďaka Lubomírovi Faldíkovi, ktorý nám ho poskytol zo svojho archívu.

Na tieto preteky nerád spomína Pavol Dekánek a jeho priaznivci, keď s obrovským náskokom na prvom mieste jazdiaci „Deko“ v poslednom kole havaroval a daroval tak víťazstvo svojmu veľkému rivalovi, Rakúšanovi Dopplerovi.

Pre orientáciu v menách jazdcov si môžete stiahnuť štartovú listinu pretekov kliknutím sem…

2 komentárov k článku “Video z histórie: Cena Slovenska Piešťany 1989 – 500 ccm

  1. Výborné videjko,treba viac takých.. Samozrejme som bol prítomný,no to už je doba.. Je super že preteky na letisku znovu obnovili.

  2. Nuž krásny kus nostalgie… Ani sa nechce veriť, že aj po takej dobe mi naskakujú mená i tváre našich i zahraničných pretekárov. Tuším sme mali tento šport naozaj radi!
    Pekná je i spomienka na kultového Jardu Sejka.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *