Veľká cena Piešťan sa tento rok neuskutoční…

Richard Karnok 4

Veľmi smutná správa k nám dnes dorazila z Piešťanského motocyklového klubu. Žiaľ, po troch úspešných rokoch organizovania pretekov na letisku v Piešťanoch, ktoré nadviazali na historicky najúspešnejšie a najprestížnejšie preteky u nás, Cenu Slovenska, sa tento rok Veľká cena Piešťan neuskutoční… Neostáva nám iné, ako držať organizátorom palce, aby sme sa opäť mohli na Veľkej cene Piešťan stretnúť v roku 2020!

Vážení priaznivci motošportu,

s ľútosťou vám oznamujeme, že medzinárodné preteky Veľká Cena Piešťan sa v tomto roku neuskutočnia.
Hlavným dôvodom je rozšírenie letovej prevádzky z letiska Piešťany, z ktorého začnú tento rok lietať charterové lety do dovolenkových destinácii. Lety sa budú uskutočňovať v mesiacoch máj až október, každý piatok a v nedeľu. Sme samozrejme radi, že letisko začne slúžiť svojmu účelu, no na druhej strane vznikol problém s organizovaním našich pretekov a nájdením vhodného termínu. Možnosti boli pre nás veľmi obmedzené a spolu s vedením letiska sme sa snažili nájsť spoločnú reč. Zvažovali sme rôzne možnosti, ale i vzhľadom na termínové kolízie sa nám to tento rok nepodarilo. Nevzdávame sa a veríme, že na budúci rok sa nám to podarí.

Mrzí nás, že na letisku nezostáva naše podujatie, ktorého počiatky siahajú až do päťdesiatych rokov minulého storočia. Piešťany, letisko a motocyklové preteky k sebe jednoducho patria.

V roku 2016, po dvadsiatich rokoch, sa nášmu klubu PMK Piešťany podarilo tradíciu motocyklových pretekov v Piešťanoch opäť oživiť. V minulom roku sme si pripomenuli 60. výročie prvých pretekov Cena Slovenska na letisku v Piešťanoch. Úroveň nášho podujatia každým rokom stúpa. Okrem pretekárov seriálu medzinárodných majstrovstiev Českej republiky na prírodných okruhoch, ktorých sú naše preteky súčasťou, si k nám našli cestu i špičkoví pretekári seriálu Alpe Adria Championship. Tento rok sme pripravovali ďalšie atraktívne novinky. Prvýkrát v histórii sme plánovali do programu zaradiť aj preteky sidecarov, pri ktorých nám so zabezpečením medzinárodného štartového poľa pomáhali posádky z Českej republiky. Prisľúbenú sme mali i účasť majstrov sveta zo Švajčiarska. Veríme však, že tieto novinky uvidia diváci v ďalších ročníkoch.

Toto všetko by nebolo možné bez našich partnerov, zástupcov mesta Piešťany, Českomoravskej asociácie motocyklového športu, médií a mnohých nadšencov a brigádnikov, ktorí pri nás počas troch ročníkov stáli a pomáhali. Všetkým patrí obrovská vďaka. Veríme, že pri nás budú stáť i naďalej a budúci rok sa na pretekoch na letisku v Piešťanoch stretneme opäť.

Piešťanský motocyklový klub

4 komentárov k článku “Veľká cena Piešťan sa tento rok neuskutoční…

    1. Trenčín bude tak či tak. Alpe 125SP, Alpe Vintage, MM SR Vintage, Slovenský pohár -600 a +600, Ducati Slovakia Cup, Babetta Cup a rovnako sa budú brať body aj do CAMSu .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *