V Novom Meste aj Ducati Desmosedici a Tomáš Svitok

Richard Karnok

Cez víkend sa na Podjavorinskom okruhu v Novom Meste nad Váhom konajú preteky Európskeho pohára oldtimerov, no na trati budú k videniu aj ďalšie atrakcie.

Už tradične do Nového Mesta jazdí aj Talian Giuseppe Sandroni, ktorý okrem toho, že štartuje v pretekoch, každoročne ponúkne slovenským divákom skvelú možnosť vidieť na vlastné oči motocykel kategórie MotoGP, presnejšie Ducati Desmosedici, ktorá brázdila svetové okruhy v roku 2006. Tým pádom sa jedná ešte o motocykel s obsahom 990 ccm, navyše je to stroj, s ktorým Troy Bayliss ako čerstvý majster sveta Superbikov slávne zvíťazil vo Veľkej cene Valencie pri svojom záskoku v MotoGP.

Okrem neho však budú mať diváci možnosť na trati vidieť aj ďalší súčasný pretekársky motocykel značky Ducati, spolu so Sandronim totiž v nedeľu absolvuje niekoľko predvádzacích kôl so svojou Ducati 1098R aj slovenský reprezentant Tomáš Svitok, účastník FIM Cupu triedy Superstock 1000, ktorý sa jazdí popri MS Superbikov. Tomáša mali naši priaznivci naposledy možnosť vidieť na vlastné oči nedávno na Masarykovom okruhu v Brne, kde vybojoval skvelé jedenáste miesto.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *